Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти коментира поражението от Хетафе (0: 1) в 19-ия кръг на испанското първенство.

„Трябва да приемем това поражение без драматизъм“, цитира Анчелоти официалния сайт на клуба. – Ние оставаме лидери и гледаме към бъдещето с мотивация. Имахме реакция през първите десет минути след гола. След това бяхме нервни, губехме топката, губехме единоборства. Пропуснахме гол, включващ играч, който обикновено се откроява в отбранителен аспект. За този мач не може да се каже много. Освен ако не сме в отпуск за един ден.

Не бяхме като Отбора, който завърши първата половина на сезона преди Коледа. Липсваше ни концентрация. Не заслужавахме да загубим. Равенство би било справедлив резултат, но пропуснахме гол и загубихме. Днес екипът все още беше на почивка. Не е лесно да се играе на празниците, но това не е извинение. Не играхме добре и не заслужавахме победата, но не заслужавахме и загубата. Загубихме точки и сега гледаме напред».