Пистолет от Де Брейн и контраатака на Тотнъм за 9 секунди. Най-добрите голове на декември в APL. Видео

Виталий Пасичный

2 януари 2022, 19: 30 MSK

Лучшие голы АПЛ в декабре

Коментар

Все още има много як ножичен удар! Ето пет английски шедьоври за вас под коледната елха.

Без значение колко мача са отменени в APL, през декември в Англия все още имаше много зрелищен футбол. Седемте частично минали кръга включват 52 мача, в които са отбелязани 156 гола – точно три средно на мач. Най-резултатният, въпреки прехвърлянето на част от игрите, излезе на турне Boxing Day в седем мача бяха отбелязани 30 гола.

Избрахме петте най-красиви.

Нил Мопе, Уест Хем-Брайтън, 14-ти кръг

Френският нападател на Брайтън често е критикуван за много пропуснати моменти, но все пак вкарва от почти безнадеждни ситуации. В мача с Уест Хем Мопе спаси равенството, като в самия край затвори подаването на Тарик Лампти с удар през себе си.

Демарай Грей, Евертън-Арсенал, 15-и кръг

Евертън има една победа в последните 11 кръга, но е победен от страхотен удар. През по-голямата част от мача отборът отстъпваше на Арсенал, но в края изравни. И когато опонентът се затича да играе, Грей в контраатака вкара победния гол. Малко късмет е, че топката от мряна се отклони.

Патсън Дака, Лестър-Нюкасъл, 16-ти кръг

Този път, когато истинската магия е направена, без да вкара гол и дори да даде гол. Джеймс Мадисън с едно докосване изпрати Харви Барнс и Дък на един вратар – те просто трябваше да изиграят топката до правилния.

Кевин Де Брейне, Манчестър Сити-Лийдс, 17-ти кръг

Белгийският гений продължава да радва с ярки хайлайти. Ман Сити разгроми Лийдс със 7: 0 (Най – голямото поражение в кариерата на Марсело Биелса), а петата топка оформи Де Брейн с перфектен удар под напречната греда. Сякаш защитата на Лийдс не очакваше толкова опасен удар от толкова далечно разстояние.

Хари Кейн, Тотнъм-Кристъл Палас, 19-ти кръг

И още едно прекрасно екипно взаимодействие. Девет секунди бяха необходими на Тотнъм, за да достави топката от третото си поле до мрежата на противниковата врата. Перфектната контраатака, за която беше нает Антонио Конте.