Помощник-мениджърът на Арсенал Алберт Стюйвенберг и вратарят Арън Рамсдейл разкритикуваха "непоследователността" около съдиите, които отиват на монитора на терена VAR, след като загубиха с 2-1 от Манчестър Сити в събота.

Мартин Одегаард беше свален от Едерсън в наказателното поле през първото полувреме и докато VAR погледна инцидента, на рефера Стюарт Атуел беше казано да не гледа екрана, тъй като беше невъзможно да се каже категорично, че Едерсън не е докоснал топката.

Арсенал получи корнер вместо дузпа според решението на Атуел на терена.

– Оли: Две минути лудост на Арсенал раздадоха предимство в надпреварата за титлата в Сити

Въпреки това играчите и треньорите на Арсенал останаха раздразнени, когато Атуел реши да се консултира с наблюдателя, за да даде на Сити дузпа, след като Гранит Джака беше преценено, че е свалил Бернардо Силва в наказателното поле.

„Това е дузпа, но аз търся последователност“, каза Стюйвенберг, заместващ Микел Артета, който е дал положителна проба за COVID-19 .

"Имаме VAR, така че защо да не проверите себе си като съдия? Това не се случи, така че е разочароващо."

Вратарят на Арсенал Рамсдейл каза: „Опирам се на двете дузпи – непоследователността при излизане на екрана, съдията може да е отхвърлил това веднага, когато го погледна.

„Но това е фактът, че той отиде да го погледне. И двете в реално време каза, че няма дузпа, но му казаха само една. Тяхната беше мека, но му казаха да гледа и я даде.

„Аз съм в другия край на терена за нашата дузпа. Вратарят излиза с крак и той или го хваща, или топката. Този Бернардо , той го изправи и му се даде.

„Наказанията са си дузпи, но за нас е казано да гледаме екрана.“

Арсенал поведе в началото чрез Букайо Сака, преди Рияд Марез да изравни резултата с дузпата от инцидента с Джака. Арсенал беше намален до 10 души, когато Габриел беше изгонен, след като получи два жълти картона за две минути.

След това Сити отбеляза гол в добавеното време чрез Родри, за да осигури 11-ата си поредна победа.