Saturday януари 22, 2022

Луук де Йонг отбеляза единствения гол в мача, след като изтощената Барселона победи с 1:0 на Майорка в неделя и се придвижи в рамките на една точка от първите четири в Ла Лига.

Де Йонг отбеляза с глава при центриране на Оскар Мингеза в края на полувремето, когато Барса се възползва от пропуските на Райо Валекано и Реал Сосиедад този уикенд, за да се изкачи до пето място в таблицата.

Майорка, който загуби само веднъж на Сан Моа в девет мача в лигата преди визитата на Барса, почти изравни късно, но Хауме Коста видя усилията му блестящо спасени от Марк-Андре тер Стеген . Те остават 15-и, на четири точки разстояние от зоната на отпадане.

– ФК 100: Меси, Левандовски са No1; Доминираща във Висшата лига
Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Избухването на COVID-19 сред отбора на Барса, съчетано с контузии и наказания, означаваше, че те пътуваха до Майорка с само 11 на разположение играчи от първия отбор, включително двама вратари.

Треньорът Шави Ернандес извика осем играчи от отбора Б, за да допълни числата, като Барса остана особено къса в атака.

Ансу Фати , Мемфис Депай и Мартин Брайтуейт отсъстваха с контузии, докато Усман Дембеле , Абде Езалзули и Филип Коутиньо бяха сред осемте играчи, които пропуснаха мача след положителна проба за коронавирус. Новият подпис Феран Торес все още не е наличен.

Следователно Де Йонг беше единственият наличен нападател на първия отбор и, заобиколен от младежите Феран Ютгла и Илас Ахомач, той участва във впечатляващото първо полувреме от Барса.

Прочети:  Манчестър Юнайтед отказа да пусне Марсиал под наем в Севиля

„Чувствам се доволен, наистина щастлив, че победихме днес, особено с моя гол, който беше важен за отбора. Най-важното нещо е победата. Беше труден първи полусезон и това е добра стъпка, като спечелихме този мач днес “, каза Де Йонг след мача.

Жерар Пике изпълни пряк свободен удар и Илиас спаси Маноло Рейна, когато импровизираният отбор на Барса пое контрола над мача в началото.

След това Ютгла се изви точно встрани от целта, преди Де Йонг да удари два пъти дървената конструкция. Холандският нападател хвърли пас на Ютгла към гредата, преди да нанесе брилянтен удар отгоре от гредата.

Късметът на Де Йонг най-накрая се промени в 45-ата минута. Рейна дойде за центриране на Мингеза, но не се доближи до него и Де Йонг с глава се насочи към празна врата.

"Луук е примерен професионалист. Говори се за напускането му, но той работи усилено и се жертва за отбора", каза Шави след мача. "Той е невероятен професионалист. Доволен съм от него. Разбира се, смятам, че може да остане, беше полезен днес. Ще видим занапред, засега всичко е само хипотеза."

Майорка, на която липсваха четирима играчи поради COVID-19, се подобри след почивката, тъй като Барса раздаде дебюти на двама младежи, Алваро Санс и Естанис Педрола.

Домакините хвърлиха всичко напред късно, като Фер Нино се насочи с глава, преди късният шанс на Коста да бъде победен от ръката на Тер Стеген, докато Барса удържа три точки.

Ерик Гарсия от Барселона похвали Тер Стеген за представянето му, като каза: Дължим 70% от победата на Тер Стеген."

Прочети:  Треньор Прайс: "преминаването на Никълсън в Спартак е огромно събитие за народа на Ямайка"

Той беше грандиозен. Той е топ вратар. Знаем, че той реагира в такива моменти. Майорка натискаше и ние знаехме, че трябва да го попием и показахме, че сме в състояние да го направим."