Нападателят на Хюстън Рокетс Кевин Портър младши . изгуби нервите си по време на разгорещена дискусия на полувремето и не се върна на корта, оставяйки Toyota Center през втората половина на съботната загуба със 124-111 от Денвър Нъгетс , казаха източници пред ESPN.

Портър се разстрои, след като помощник-треньорът Джон Лукас го предизвика, преразглеждайки проблем, който доведе до загуба на самообладание на Портър на пейката през първото полувреме, казаха източници.

Рокетс, които изоставаха 77-55 на полувремето от седмата си поредна загуба, се върнаха на корта до моменти преди началото на третата четвърт.

„Имахме оживен дебат“, каза главният треньор на Рокетс Стивън Сайлъс по време на медийното му присъствие след мача. "Имам определени изисквания към този отбор, що се отнася до упоритата игра… Не бях доволен от усилията."

Рокетите обявиха през второто полувреме, че Портър е под въпрос да се върне, тъй като лявото му бедро се оценява. Портър е бил обезпокоен от седмици от контузия на лявото бедро, което го е накарало да пропусне няколко мача, но не това е било проблемът, който е довел до отсъствието му след полувремето, според източници.

Сайлъс не спомена Портър конкретно по време на коментарите си след мача.

Централният/мощният нападател Крисчън Ууд , водещият голмайстор на Рокетс този сезон, не започна в събота вечер поради нарушаване на отборно правило, каза Сайлъс. Ууд изигра осем минути без резултат през първото полувреме, през които Хюстън беше изпреварен със 17 точки и не игра през второто полувреме.

„Решението на треньора“, каза Сайлъс за Ууд, който седи през второто полувреме.

Източник каза, че потенциалната дисциплина, ако има такава, за Портър все още не е определена.

Кливланд Кавалиърс размениха Портър с Рокетс миналия януари за топ 55 защитен избор във втория кръг, след като решиха да преминат от предишната си селекция от първи кръг поради проблеми извън корта, което доведе до неактивност на Портър в началото на сезон 2020-21. Кавалиърс обявиха намерението си да разменят или да освободят Портър, който е номер 30 в драфта за 2019 г., след като той избухна срещу служителите на отбора над тях, като премести шкафчето си в помощна зона. Кавалерите бяха дали шкафчето си на Тауриан Принс , който беше пристигнал с Джарет Алън като част от сделката на Джеймс Хардън с четири отбора. Портър младши се появи на арената за първия мач от сезона, когато откри, че шкафчето му е преместено.

Хюстън изпрати Портър в своя филиал на G League, за да улесни прехода му към Рокетс, които го преместиха от крило в точка гард. 21-годишният Портър имаше известен успех в Хюстън, средно по 15,0 точки и 6,1 асистенции на мач през последните два сезона.