Седмица 17 от сезона на НФЛ 2021 включваше удари от мечките и патриотите , игра с три тъчдауна от новобранеца на Бенгалс Джа'Мар Чейс, която подхрани клинчовата победа на AFC North над Chiefs и завръщането на Bucs, по време на което Антонио Браун излетя униформата си и напусна терена през третата четвърт . Да, прочетохте го правилно.

На друго място в мачовете от 13:00 ET Titans спечелиха титлата на AFC South, Rams се върнаха, за да победят Ravens, Bills използваха звездно второ полувреме, за да спрат Falcons, Raiders разстроиха Colts и Eagles оглавиха Вашингтон, засилвайки своите Надежди за NFC плейоф.

Нашите репортери от NFL Nation реагират със своите изводи и продължителни въпроси. Освен това всеки от тях гледа на по-широката картина с текущия си рейтинг на доверие в отбора – оценка от 0-10 за това как се чувстват за перспективите на отбора, които идват през седмицата. Нека да стигнем до него.

Преминете към мач:
KC-CIN | ЛАР-БАЛ | ATL-BUF
LV-IND | MIA-TEN | TB-NYJ
JAX-NE | PHI-WSH | NYG-CHI

бенгалски

Какво да знаете: Няма съмнение, че офанзивата на Синсинати при победа в последната секунда срещу Чийфс беше най-доброто от сезона на Бенгалс. Това не беше унищожената защита на Балтимор, срещу която Бенгалс се хвърли, когато куотърбекът Джо Бъроу хвърли за рекордните 525 ярда. Не, Канзас Сити беше във форма и играеше като една от най-добрите защити в НФЛ. И когато Синсинати се нуждаеше от точки, за да избегне удар, той даде резултат, подчертан от 266 приемащи ярда и три тъчдауна от Ja'Marr Chase . След няколко непоследователни седмици през целия сезон, нападението на Синсинати отговаря на предсезонната реклама, че е един от най-мощните в NFL. – Бен Бебе

Каква е най-голямата разлика с престъплението? Трябва да е Бъроу. Куотърбекът от втората година беше майсторски през последните няколко седмици и направи няколко големи хвърляния срещу Канзас Сити. И също толкова важно, той успя да избегне натиска или да направи малки печалби, за да продължи да се движи. Избор номер 1 в драфта за 2020 г. беше толкова трансформиращ, колкото се рекламира. – Бебе

Рейтинг на увереност на бебето (0-10): 7,5, нагоре от 7,2. Най-пълното офанзивно представяне за сезона срещу много солидна защита на Канзас Сити вдига тавана за този отбор.

Следващ мач: в Browns (неделя, 13:00 ET)

Вождове

Какво да знаете: Трудно е да се доверите на шефовете в отбрана. След като играха толкова добре по време на по-голямата част от тяхната поредица от осем мача, много стари проблеми се появиха отново. Те пропуснаха борби, изпълниха дузпи и се провалиха в покритието, както не са правили от началото на сезона. Канзас Сити няма да види много противници с огневата мощ на Бенгалс, но е необходимо само един лош мач в плейофите, за да провали сезона. – Адам Тейчър

Измъкна ли се номер 1 в плейофа на АФК? Определено изглежда така. Чифс трябва не само да победят Бронкос следващата седмица, но и да загубят Титаните от Тексас. Те трябва да се погрижат за бизнеса си, но очакването на Тенеси да загуби от Хюстън е твърде много. Загубата от Бенгалс не е виновна. Това е начинът, по който Chiefs играха през по-голямата част от първото полувреме на сезона. – Тейхер

Рейтингът на доверие на Teicher (0-10): 8,9, надолу от 9,6. Chiefs все още са страхотни, но играта на тяхната защита срещу Бенгалс е голяма тревога.

Следващ мач: на Бронкос (неделя, 16:25 ET)

Буканири

Какво да знаете: Подобно на Седмица 10 във Вашингтон и Седмица 15 срещу Saints, в която Bucs бяха предпочитани да спечелят с повече от 10 точки, те играха снизходително на своя опонент и изглеждаха плоски. Без Шак Барет и Джейсън Пиер-Пол , защитата на Buccaneers не можеше да притисне куотърбека на Джетс Зак Уилсън . Имаше многобройни сривове на покритие и играчи извън техните пропуски. Въпреки всичко това, Bucs преодоляха загубата на приемника Антонио Браун и се върнаха от дефицит от 14 точки – с куотърбек Том Брейди удари приемник Сирил Грейсън за печелившото 33-ярдово тъчдаун пас с 22 секунди до края. – Джена Лейн

Правилно ли направиха Bucs, като отрязаха Браун? Браун необяснимо свали фланелката и подложките си, хвърли долната си фланелка и ръкавиците си на трибуните, тича по терена без фланелка и отиде в съблекалнята в третата четвърт и не се върна. Миналата седмица той каза, че „не е за драма“, но създаде още един спектакъл, точно като фалшивата карта с ваксини. Не може да се отрече колко забележително талантлив е Браун и влиянието му върху отбора след представяне на 101 ярда миналата седмица. Но тъй като плейофите се задават, изглежда, че Bucs са по-добре без него. – Лейн

Рейтингът на доверие на Лейн (0-10): 7,5, без промяна спрямо миналата седмица. Bucs имат проблем да играят до нивото на опозицията и това може да е най-грозната им победа за сезона… но това е победа.

Следващ мач: срещу Panthers (неделя, 13:00 ET)

играй

0:26

Когато Buccaneers и Jets се подреждат на терена, Антонио Браун скъсва фланелката си, хвърля я в публиката и напуска терена.

Реактивни самолети

Какво да знаете: Новобранецът куотърбек Зак Уилсън израсна много в най-доброто си цялостно представяне за годината, но той научи тежък урок, който много от неговите връстници са изпитали през последните две десетилетия: Трябва да играете 60 страхотно минути, за да победи куотърбека на Bucs Том Брейди. Wilson & Co. се охладиха, загубиха резултат в последните си четири владения и направиха преднина от 14 точки. Дотогава Уилсън предостави най-доброто доказателство досега, че може да стане легитимен франчайз куотърбек. Изправен срещу защитаващите се шампиони в Супербоул, Уилсън (18-за-32, 224 ярда) хвърли едно тъчдаун и насочи четири дълги удара. Ето дивата част: Нарушението влезе в играта без петима титуляри и загуби още двама, включително бек на Майкъл Картър , в играта. Неустрашим, Уилсън изигра топка без прихващане за четвъртия пореден мач. Беше достатъчно добро, за да успокои някои скептици, но не и достатъчно добро, за да спечели. – Рич Чимини

Как Джетс направиха аванс от 14 точки срещу Том Брейди? Джетс поведоха с 24-10 през третата четвърт, най-голямата им преднина за сезона, и се сринаха в краен момент. Четвъртото решение на треньора Робърт Салех за загуба при 2:17 остава скъпо. При четвърти и 2 от 7 на Bucs, Салех отиде за победата вместо гол от полета, който би им осигурил преднина от седем точки. Плейколът беше ужасен – QB промъкване, което беше напълнено. Кой опитва QB промъкване на четвърти и-2? Салех вероятно искаше да направи изявление със смелото си обаждане, но трябваше да играе на сигурно, като се има предвид, че Bucs нямаха оставащи тайм-аути. Естествено, Брейди премина 93 ярда за печелившия мач след това. – Цимини

Рейтингът на доверие на Cimini (0-10): 5, нагоре от 4. Джетс загубиха съкрушително, но играха добре в продължение на 59 минути – адски впечатляващо, като се има предвид, че загубиха с 10 титуляри поради контузии и COVID-19.

Следващ мач: в Bills (неделя, 13:00 ET)

Рейдери

Какво да знаете: Колкото и грозен и разочароващ да беше този сезон – този мач беше микрокосмос от споменатия сезон с бърз старт и преднина от 13-3 в първото полувреме, преди да изостанат – невероятният поход на Raiders към плейофите остана на път с тяхната победа в последната секунда с 23-20 в Индианаполис, петата им победа за сезона. Достатъчно е да победите съперника Лос Анджелис Чарджърс у дома следващата седмица. Били сме тук и преди. Спомняте ли си финала от 2011 г., когато Рейдърс паднаха в Оукланд срещу Чарджърс и Хю Джаксън се стопи? Останете на линия. – Пол Гутиерес

Дали Raiders печелят заради Дерек Кар , или въпреки него? хм, да. Виж, от години казвам, че Кар не е проблемът сам по себе си, но се чудех дали той е отговорът и ако трябва да зададеш този въпрос, може да имаш проблем. Отново това беше 29-ата победа за завръщане през четвъртото тримесечие в осемгодишната кариера на Кар. Победа се наложи отчасти заради двете му лоши засечки. Такъв е животът с Кар. – Гутиерес

Рейтингът на доверие на Гутиерес (0-10): 7, нагоре от 6. Нека да преместим това с една крачка нагоре, защото наистина, след като направиха ранна преднина и оцеляха, увереността расте с третата им поредна победа.

Следващ мач: срещу Chargers (неделя, 16:25 ET)

Колтове

Какво да знаете: Пътят на Колт към плейофите сега минава през място, където те не са печелили, откакто Андрю Лък беше само в третия си сезон в NFL: Джаксънвил. Да, „Ягуарите“ са били в плейофите само веднъж от 2008 г. насам и са начело в надпреварата за грабване на номер 1 като общ избор в драфта за 2022 г. Но по някаква причина Колтс не са печелили в Джаксънвил – или втория дом на Ягуарс, Лондон – от 2014 г. Колтс влязоха в неделя, просто трябваше да спечелят, за да запазят третото си място в плейофа за четири сезона под ръководството на треньора Франк Райх . Сега те трябва да се справят с бизнеса си срещу Ягуарите и потенциално се нуждаят от други сценарии, за да се случат в AFC. – Майк Уелс

Могат ли Колтс да стигнат и да спечелят в плейофите, когато Карсън Уенц е непоследователен? Този въпрос ще се задържи с Wentz, особено след като отборите продължават да се стремят да забавят бягащия бек Джонатан Тейлър . С изключение на представянето му през четвъртата четвърт срещу Аризона през 16-та седмица, Вентц не е сложил Колтс на гърба си, за да постигне победа този сезон. – Уелс

Рейтингът на доверие на Уелс (0-10): 6,2, надолу от 7,5. Колтс провалиха възможността си да завършат място в плейофа на собствения си терен. Те имат само себе си виновни.

Следващ мач: на Jaguars (неделя, 13:00 ET)

овни

Какво да знаете: За втори пореден мач Рамс преодоляха три оборота, направени от куотърбека Матю Стафорд, за да излязат с победа. Въпреки неволите му, които продължиха и през третата четвърт, Стафорд поведе 42-ата си победа в кариерата си, като намери Одел Бекъм-младши . за тъчдаун от 7 ярда с малко повече от минута до игра. Рамс имат 12 победи и ще закрият редовния сезон следващата неделя срещу Сан Франциско 49ers , които победиха Рамс във всяка от последните си пет срещи. – Линдзи Тири

Колко важен е Купър Куп за Рамс? Куп, в своята пета година и като за първи път селекция в Pro Bowl, прави история този сезон. Куп улови пас от 18 ярда през втората четвърт за 15-ия си прием на тъчдаун за сезона, което го направи четвъртият играч в историята на NFL със 100 приема, 1500 приемащи ярда и 15 приемащи тъчдауна за един сезон, присъединявайки се към Ранди Мос (2003) , Марвин Харисън (2001) и Джери Райс (1995). През четвъртата четвърт Купп хвана пас от 21 ярда, за да спечели рекорда на Рамс за един сезон за приемане на ярди, надминавайки оценката на Айзък Брус от 1781 през 1995 г. – Thiry

Рейтингът на доверие на Thiry (0-10): 9, без промяна спрямо миналата седмица. Трудна победа на пътя, но рейтингът на доверие не може да се повиши. За отбор с амбиции за Супербоул, Рамс трябва да получат по-добра и по-последователна игра от Стафорд, който е довел седем обороти в три мача, включително последователни мачове с по три оборота всеки. В плейофите те няма да могат да преодолеят многократни обороти.

Следващ мач: срещу 49ers (неделя, 16:25 ET)

играй

0:20

Матю Стафорд хвърля скъпо струващ избор-6 на Чък Кларк, докато Гарваните повеждат със 7-0 срещу Рамс.

Гарвани

Какво да знаете: Неспособността на Гарваните да завършат ще ги предпази от плейофите. Четири мача в поредицата от пет загуби на Гарваните бяха решени от общо пет точки. Гарваните, които някога имаха 91% шанс да стигнат до плейофите през седмица 13, наблюдаваха как шансовете им след сезона паднаха до 8%. Балтимор не можа да разстрои водещите в NFC Rams, защото резервният куотърбек Тайлър Хънтли , който замести контузения Ламар Джаксън (глезен), не можа да завърши драйвите. Нападението на Гарваните не успя да отбележи тъчдаун в мач за първи път от три години, задоволявайки се с четири полета от Джъстин Тъкър . Тогава защитата на Балтимор, която принуди три оборота, не можа да спре критично в края на четвъртата четвърт, позволявайки 9-игра, 75-ярдова печеливша игра. – Джеймисън Хенсли

Кой започва като куотърбек за Гарваните във финала на сезона? Джаксън все още куцаше отстрани по време на мача, така че може дори да няма решение тук. Хънтли се оказа повече от способен заместник на Джаксън, общо 248 ярда. Но той се бори да завърши дисковете. В Балтимор няма спорове за куотърбек. Когато Джаксън е здрав, той е началният куотърбек и бъдещето на франчайза. Но ако не е близо до пълната сила, Хънтли очевидно представлява най-добрия шанс на Балтимор да победи. – Хенсли

Рейтингът на доверие на Хенсли (0-10): 2, надолу от 4. Гарваните, които имаха най-добрия рекорд на АФК преди пет седмици, загубиха пет поредни мача за първи път в 14-те сезона на треньора Джон Харбо. Балтимор сега трябва да победи Стийлърс в това, което изглежда да е последният мач на Бен Рьотлисбергер и да получи много помощ другаде, за да избегне пропускането на плейофите за първи път от 2017 г.

Следващ мач: срещу Steelers (неделя, 13:00 ET)

титани

Какво трябва да знаете: Защитата на Титаните си проправя път към превръщането в единица от шампионски калибър. Тенеси задържа делфините до три точки и позволи на Маями да реализира само три от 12 възможности за трета загуба. Кевин Байърд подчерта важността на това, че бързината за паса съвпада с покритието в задния край. Точно това се случва с Тенеси. Титаните уволниха Туа Таговайлоа четири пъти (довеждайки общия им сезон до 41) и го притискаха непрекъснато. Залепващото покритие на Кристиан Фултън в задната част също помогна. Придобиването на полузащитника Зак Кънингам (шест срещи в неделя) също предизвика защитата на Титаните. – Турън Дейвънпорт

Имат ли титаните самоличност при нападение? В този момент е безопасно да се каже, че отстъпването на Райън Танехил, за да пасне 40 пъти, не е формулата за победа на Титаните. Д'Онта Форман постепенно се очертава като заплаха за хвърляне на топката и той имаше 26 пренасяния за 132 ярда и тъчдаун срещу Маями. Играта с пасове игра-екшън наистина се отвори заради успеха на Foreman на терена. Дори и без Дерик Хенри , Титаните са нападател от старата школа, който изтощава опозицията. Евентуалното завръщане на Хенри ще направи престъплението още по-мощно. – Дейвънпорт

Рейтингът на доверие на Дейвънпорт (0-10): 9 в сравнение с 8,5. Рядко се случва отборът да доминира както в нападението, така и в защитата. Но това направиха титаните при разрушаването на делфините. Бързото пропускане постоянно се появява отново, след като полузащитникът Бъд Дюпри се завърна. Тенеси има девет уволнения в последните си три мача с Дюпри обратно в състава, а Дейвид Лонг се завръща. В нападение Форман беше солиден и вероятността Хенри да се върне е повече причина за оптимизъм. Титаните достигат своя връх в точното време.

Следващ мач: на Texans (неделя, 13:00 ET)

Делфини

Какво трябва да знаете: Играта на куотърбека на Dolphins Туа Таговайлоа беше нестабилна през последните две седмици, когато влезе в неделния мач, и стигна до върха срещу Титаните. Лидерът на NFL по процент на завършеност изпълни само 50% от своите 30 паса за 186 ярда без тъчдауни и прехващания, като най-малко три други паса преминаха през ръцете на защитниците на Titans. Сигурността на топката му беше небрежна, тъй като той постави топката на тревата три пъти, като загуби една дълбоко в територията на Маями. Като цяло, той се квалифицира като най-лошия мач на Таговайлоа за сезона, като се има предвид какво беше заложено – Делфините щяха да се класират в плейофа, ако спечелиха и двата си последните два мача за сезона. Сега те ще трябва да победят Ню Ингланд във финала на сезона си и да получат много помощ, за да избегнат петгодишна суша в плейофите. – Марсел Луи-Жак

Какво трябва да се промени за Маями при продължаване на нападението? Условията бяха ужасни в неделя – студено и дъждовно – и Делфините играха точно така, както човек би очаквал отбор от Южна Флорида да играе при споменатите условия. Това извън сезона Маями трябва да даде приоритет на изграждането около Таговайлоа, да подобри офанзивната си линия и да добави плеймейкъри. Тенеси извади Джейлън Уодъл от играта и Маями нямаше отговор за това. В същото време Таговайлоа увехна в критичен мач. Той трябва да се движи по-добре напред и отчасти е виновен за проблемите на нарушението. – Луи-Жак

Рейтингът на доверие на Луи-Жак (0-10): 6,8, надолу от 8,7. Ако Таговайлоа не може да се отърси от спада си, нападението на Делфините няма шанс срещу елитна защита на Патриотс. И ако защитата на Маями защити бягането следващата седмица, както направи днес, Патриотите ще спечелят сравнително лесно.

Следващ мач: срещу Патриотс (неделя, 13:00 ET)

Патриоти

Какво трябва да знаете: Мисията е изпълнена: Патриотите върнаха новия куотърбек Мак Джоунс на пистата, което е основен приоритет срещу опустошените от COVID Ягуари с две победи. Джоунс излизаше от две от най-треперените си изяви през сезона и това трябва да му даде тласък, тъй като Патриотите сега гледат напред към постсезона. Джоунс завърши 22-от-30 за 227 ярда и три TD, счупвайки рекорда на Патриотите за най-много TD пасове в сезон от новобранец (20; преди това от Джим Планкет, който имаше 19 през 1971 г.). Джоунс беше подкрепен от защита, задвижвана от обороти, която изправи три пъти новия QB на Jaguars Тревър Лорънс. Така че точно както Джоунс се върна на правилния път, така и защитата на Патриотите – макар и срещу един от най-лошите отбори в NFL. – Майк Рейс

Могат ли Патриотите да обърнат битките си в късния сезон в Маями? Мачовете през декември/януари в Южна Флорида не бяха мили към Патриотите в ерата на Бил Беличик (2000-до момента), тъй като отборът има 2-7 като гост срещу Маями през тези месеци. В тези ситуации изглежда се случват странни неща (напр. „Чудото в Маями“ през 2018 г.). Може би Belichick засили топлината в Socios.com Fieldhouse тази седмица, за да аклиматизира играчите към изменението на климата, което ще изпитат. – Рейс

Рейтинг на доверие на Reiss (0-10): 7,1, в сравнение с 6,8. Патриотите направиха това, което трябваха: хвърлиха се на по-нисък враг рано и подобрят своята многостранна основна игра. Показването, че могат да направят това, беше важна стъпка след последователни загуби, в които не изиграха най-добрия си футбол.

Следващ мач: в Dolphins (неделя, 13:00 ET)

играй

0:31

Деймиън Харис отбеляза два тъчдауна през първото полувреме срещу Ягуарс.

Ягуари

Какво да знаете: Ягуарите имат да извървят дълъг, дълъг път, за да бъдат само конкурентни. Не за място в плейофа или за титлата на АФК Юг, а просто за възможността да бъдем конкурентоспособни в игрите. Това не е страхотен отбор на Патриотс (по техните стандарти) и те дадоха на Ягуарите една от най-лошите загуби в историята на франчайза. За да бъдем честни, Ягуарите загубиха пет титуляри заради COVID, но дали това наистина щеше да има значение? Независимо кой е нает като нов главен треньор, ще отнеме няколко години, за да се изгради успешно около Тревър Лорънс, за да стигне франчайзът до точката, в която имат законен шанс всяка седмица. – Майк Ди Роко

Могат ли Ягуарите да продължат поредицата си срещу Колтс и да приключат сезона с известна инерция? „Ягуарс“ победиха „Колтс“ през последните шест пъти, когато отборите играха в Джаксънвил, включително откриването на сезон 2020, което се оказа единствената им победа през този сезон. "Ягуарс" имаха топката на територията на Индианаполис и се стремяха към потенциален печеливш резултат преди QB Тревър Лорънс да бъде уволнен и да му остане по-малко от минута, за да играе при загуба с 23-17 от Инди по-рано този сезон. Ягуарите обаче имаха RB Джеймс Робинсън тогава. Но победа у дома за закриване на сезона би се чувствала добре за франчайз, който беше бъркотия през 2021 г. – DiRocco

Рейтингът на доверие на DiRocco (0-10): 0,2, надолу от 0,7. Ягуарите не се борят много срещу някои от най-лошите в лигата (тексасци, джетс) и по-добри отбори (патриоти).

Следващ мач: срещу Колтс (неделя, 13:00 ET)

орли

Какво да знаете: „Орлите“ направиха огромна стъпка към осигуряването на място в плейофа. Влизайки в деня, те имаха 91 процента шанс да направят следсезона с победа – коефициентите, които биха паднали до 39 процента при загуба, според ESPN Stats & Information. Не беше хубаво – QB Тейлър Хайнике откри мача 11 от 11, помагайки на Вашингтон да избяга до аванс от 16-7 на полувремето – но защитата даде прекъсване през второто полувреме и бек на Бостън Скот отбеляза чифт на тъчдауна в отсъствието на Майлс Сандърс, за да подхранва завръщането. Ийгълс вече имат 24 бързи TD този сезон, най-много от 1949 г. Куотърбек Джален Хъртс (шест карри, 45 ярда) изглеждаше най-здравият, откакто получи високо изкълчване на глезена срещу Ню Йорк Джайънтс на 28 ноември. „Орлите“ спечелиха шест от седем и тяхната увереност е толкова висока, колкото и през предстоящия постсезон. – Тим Макманъс

Могат ли да коригират бавните си стартове преди началото на плейофите? „Орлите“ останаха без резултат през първата четвърт в четири от последните си пет мача, включително последните три поредни. Те бяха надминати с 35-7 в началната рамка през този участък. Филаделфия все още успя да спечели четири поредни победи, но това беше срещу Вашингтон (на два пъти), Ню Йорк Джайънтс и Ню Йорк Джетс . Ако се препънат през портите срещу един от по-добрите отбори в NFC, те могат да бъдат изправени пред бърз изход. – Макманъс

Рейтингът на доверие на Макманъс (0-10): 7, нагоре от 6. "Орлите" имат шанс да стигнат до 10 победи през година 1 под ръководството на треньора новобранец Ник Сириани, който се стреми да стане третият старши треньор на Eagles, който ще стигне до плейофите в първият му сезон с франчайза, присъединявайки се към Чип Кели през 2013 г. и Рей Роудс през 1995 г., според ESPN Stats & Information. Те вече надминаха обществените очаквания и все още не са готови.

Следващ мач: срещу Cowboys (неделя, 13:00 ET)

Вашингтон

Какво да знаете: Вашингтон има достатъчно играчи, които остават, за да се придържат близо до отбор като Филаделфия, а Вашингтон показа много издръжливост, за да се върне след загуба от 42 точки от Далас. Но Вашингтон няма достатъчно плеймейкъри, за да победи добър отбор в момента. Много е свързано с наранявания или лични ситуации; петима титуляри в защита липсваха в неделя. Но дори когато е здрава, защитата не правеше достатъчно големи игри, за да се издигне като елит. Това не може да се забрави. А полузащитникът от първия кръг Джеймин Дейвис беше отпаднал да играе само в определени пакети. Това не е добре. Вашингтон може с право да каже, че има изчерпан списък, но не може просто да разчита на тези играчи, които ще се завърнат да мислят, че нещата ще се променят през 2022 г. – Джон Кийм

В по-добра форма ли са от преди година? По време на поредната победа от четири мача Вашингтон очевидно изглеждаше като по-добър отбор, отколкото през 2020 г., отчасти защото играеше по-добри отбори (и куотърбекове) и най-накрая беше намерил самоличност. Но разочароващата част за Вашингтон през този сезон беше липсата на продукция от ключови придобивки извън сезона като приемника Къртис Самюъл , куотърбека Райън Фицпатрик , Дейвис и приемника в третия рунд Дайами Браун . Вашингтон все още се нуждае от куотърбек, за да се изгради. Не е открил обидна самоличност. Усеща се по-скоро, сякаш Вашингтон тъпче вода, вместо да надгражда 2020 г. Докато не намерят куотърбек, те ще трябва да вършат по-добра работа, удряйки ключови пикапи, за да се борят за място в плейофа. – Кейм

Рейтингът на доверие на Кейм (0-10): 4,3, надолу от 4,9. Вашингтон е извън плейофите, но причината рейтингът да не е по-нисък произтича от крайния опонент, Ню Йорк Джайънтс. Вашингтон играе решително, но просто му липсва достатъчно, за да спечели.

Следващ мач: в Giants (неделя, 13:00 ET)

сметки

Какво трябва да знаете: The Bills победиха по необичаен начин за този отбор с настъплението, водено от най-доброто за сезона 233-ярда в бърза игра. Координаторът на офанзивата Брайън Дабол се адаптира към играта на терена с куотърбека Джош Алън и престъплението при подаването се бори да започне, като Алън хвърли три пика. Бъфало завърши деня с четири бързи резултата – по два от Алън и бека на Девин Синглетари . Течащият мач се бори за Bills през целия сезон, но представянето в неделя е добър знак за плейофите. – Алена Гетценберг

Какво трябва да правят сметките при връщане занапред? Изглежда, че Сметките не могат да получат правилно позицията на връщащия се. Isaiah McKenzie беше здрава драскотина за два мача след голямо блъскане срещу Индианаполис Колтс , прехвърляйки работата на Маркес Стивънсън . Но новобранецът имаше опит в първата четвърт срещу Falcons, което доведе до безопасност. Той остана аут като завръщащ се през по-голямата част от играта. Макензи се превърна в ценна част от нападението като приемник, а Стивънсън показа достатъчно като завръщащ се като цяло. Не се забърквайте с него заради лошото бъркане на новобранеца в снега. – Гетценберг

Рейтингът на доверие на Гетценберг (0-10): 8,2, надолу от 8,4. Малка промяна тук. Въпреки че играта не беше най-добрата на Билс, те стигнаха до необходимата двуцифрена победа у дома, след като се адаптираха към снежните условия.

Следващ мач: срещу Jets (неделя, 13:00 ET)

Соколи

Какво да знаете: Това в много отношения изглеждаше като толкова много мачове на Atlanta Falcons този сезон. Тъй като франчайзът беше недостатъчен през 2021 г. – в неделя отчасти поради проблеми с COVID-19 – Falcons показаха устойчивост. Те оказаха натиск върху отбор на Bills, който се отправи към плейофите, но в крайна сметка не можаха да направят достатъчно, за да спечелят. Загубата сложи край на малките надежди за плейофите на Falcons, но в известен смисъл предлага и проблясък на обещание за бъдещето. Атланта остана с Bills – поддържаше играта с едно владение през по-голямата част от състезанието и три пъти изби куотърбека Джош Алън. През първата година под ръководството на старши треньора Артър Смит, Falcons все още бяха в плейофната картина през седмица 17 и имаха 7-2 в мачове с едно владеене – това е нещо, върху което трябва да се надгражда. Отборът все още е далеч от конкуренцията с по-добрите отбори в NFL, но неделя показа напредък срещу отбор от плейофите. – Майкъл Ротщайн

Какво трябва да направят Соколите в последната седмица от сезона? Това е въпрос, който може да повлияе на новака в тайт-енд Кайл Питс , който напусна неделния мач с контузия на подколенното сухожилие. Питс е на 59 ярда от счупването на 60-годишен рекорд за приемане на ярдове за новобранец за тайен край, поставен от Майк Дитка през 1961 г. Но ако контузията на подколенното сухожилие има някаква сериозна, не би било разумно да го оставим да го преследва . Има и въпросът да играете с някои ветерани или да видите какво могат да направят някои новобранци – може би реципиентът Франк Дарби и корнербекът Дарън Хол , и двамата играха в неделя – с цяла седмица подготовка. – Ротщайн

Рейтингът на доверие на Ротщайн (0-10): 3,8 в сравнение с 3,6. Сезонът по същество приключи, като плейофите вече не са възможни, но Атланта може да има нещо, което се готви под ръководството на Смит.

Следващ мач: срещу Saints (неделя, 13:00 ET)

мечки

Какво да знаете: В последния домакински мач на Мат Наги като старши треньор на мечките, неговият отбор игра на ниво, което не беше достигало много често през сезона. Разбира се, това помогна да играете на борещите се Giants с Майк Гленън като куотърбек. Мачът беше спечелен в първите минути след стриптийз и прехващане на мечките доведе до 14 ранни точки. Те добавиха два полета и безопасност в последните две минути на първото полувреме и стигнаха до шестата си победа за сезона. Робърт Куин също отбеляза уволнение през четвъртото тримесечие, счупвайки марката на Ричард Дент за един сезон с 18. – Джеси Роджърс

Ако Джъстин Фийлдс е достатъчно здрав, трябва ли мечките да му позволят да играе на финала на сезона срещу Минесота? Ако Фийлдс е 100%, тогава отговорът очевидно е да, но има голям шанс той все още да го нарани поне малко от контузия на глезена, която го е отстранила от игра през последните няколко седмици. Мечките винаги могат да го оставят да започне и ако се бори, те могат да направят промяна. Но една игра с опит не трябва да надвишава здравето му – точка, която Наги е отбелязал няколко пъти. – Роджърс

Рейтингът на доверие на Роджърс (0-10): 3,5 нагоре от 3,0. В мач между два борещи се отбора, мечките се появиха, точно както направиха миналата седмица при победа над Сиатъл.

Следващ мач: на Vikings (неделя, 13:00 ET)

Гиганти

Какво да знаете: Представете си, че играете в NFL игра и по същество знаете, че не можете да хвърляте или да изпълнявате пасове. Ето къде са Гигантите в наши дни. Майк Гленън зад тяхната офанзивна линия създаде несъстоятелна – и смущаваща – ситуация. Джайънтс отстъпиха, за да паснат само четири пъти при 27 мача през първото полувреме. Те имаха минус 16 ярда и две обороти при четирите си отпадания. Никога не ставаше много по-добре. Гленън завърши 4-от 11 пасове на 24 ярда с две прехващания и две загубени удари. Той беше уволнен четири пъти. – Джордан Раанан

Гигантите напуснаха ли се? Не бих го нарекла така. Те загубиха с 14-0 само осем минути след началото на мача, защото техният куотърбек се забърка и хвърли прехващане, което по същество даде на Чикаго две тъчдауна. Джайънтс не можаха да се върнат назад и законно да хвърлят пас поради състоянието на тяхната офанзивна линия. Това не е играчите, които не се опитват или не знаят задачите си. Това е просто лошо нарушение, което потъва отбора. Защитата на Ню Йорк игра усилено до края и позволи общо 249 ярда, което обикновено се равнява на наистина добро представяне в защита. Те също така допуснаха само седем точки през второто полувреме. – Раанан

Рейтингът на доверие на Раанан (0-10): 0,8, надолу от 1,2. И ние смятахме, че е невъзможно нападението на Джайънтс да се влоши. Те продължават да ни доказват, че грешим.

Следващ мач: срещу Вашингтон (неделя, 13:00 ET)