МАНЧЕСТЪР, Англия – В първия мач на Манчестър Юнайтед през 2022 г. се казва всичко, че Фил Джоунс се завърна за първото си участие от 708 дни и беше от известно разстояние техният най-добър играч.

Това не е неуважение към Джоунс, без игра от януари 2020 г., тъй като той се завърна след сериозна контузия на коляното. Той направи своето възхитително, но ако трябваше да изберете играча на Юнайтед, който не е играл от две години, той щеше да е доста по-надолу в списъка.

Отборът на Ралф Рангник се срина до поражение с 1:0 в понеделник – първата победа на Уулвс на Олд Трафорд от 1980 г. и първата му загуба откакто пое поста като временен треньор – но без Джоунс би било много по-изчерпателно. Единствената изненада беше, че победителят на Жоао Моутиньо дойде едва в 82-ата минута. Вълците, доминиращи през цялото време, завършиха с 19 удара и осем корнера. Юнайтед имаше девет и три корнера, два от които дойдоха в добавеното време.

„Изобщо не играхме добре индивидуално или колективно“, каза Рангник. „Много сме разочаровани от резултата и части от нашето представяне. „Вълците бяха най-добрият отбор, който сме играли. Днес имаме повече проблеми, отколкото в други игри.

"Изобщо не натиснахме. Опитахме, но не успяхме да влезем в тези натискащи ситуации. На моменти играехме добре, но днес трябва да признаем, че те са по-добри от нас."

Рангник прекара първия си месец в разговори за необходимостта от "контрол" в мачовете, но Юнайтед нямаше нищо от това срещу Уулвс. Ярката им магия продължи цели две минути, когато Бруно Фернандеш , като резерва във второто полувреме, уцели гредата и Кристиано Роналдо получи удар с глава, отстранен за офсайд. Освен това, това беше вълна след вълна от златни ризи, наводнени напред.

Уулвс имаха средно 10 удара на мач през този сезон, но тук те достигнаха тази точка само след 27 минути. До полувремето беше до 15 – най-много за гостуващ отбор на "Олд Трафорд" в първите 45 минути на мач от Висшата лига, откакто статистиците започнаха да броят подобни неща през 2003 г.

Давид Де Хеа направи чудесно спасяване с пълна сила от воле на Рубен Невес и повече от веднъж Джоунс беше на ръка, за да почисти опасността. Франсиско Тринкао щеше да вкара точно на полувремето, ако Джоунс не беше на правилното място в точното време, за да отстрани центрирането на Нелсън Семедо и той има пълното право да попита защо, след като изчисти центрирането на Адама Траоре с глава , Моутиньо беше свободен на границата на наказателното поле, за да докосне и стреля покрай Де Хеа в ъгъла на мрежата.

„Голът, който допуснахме, имахме достатъчно играчи в наказателното поле“, каза Рангник. "Кросът беше защитен от Джоунс, но голът, който допуснахме, беше твърде много този сезон. Моутиньо можеше да стреля без забележки без проблеми, без натиск."

Тъй като Юнайтед преследва късно изравняване, което би било незаслужено, последният им шанс – пряк свободен удар на Фернандес, добре спасен от Хосе Са – се появи само защото Джоунс показа борбата и желанието си да рискува с ботуш в лицето, за да спечели топката пред Фабио Силва на границата на наказателното поле. Няколко негови съотборници можеха да научат нещо само от това.

Тъй като Хари Магуайър , Ерик Бейли и Виктор Линделоф отпаднаха поради контузия или заболяване, Рангник може би се надяваше, че Джоунс може да се наслади на тихо завръщане срещу отбор на Уулвс, който пристигна след като отбеляза само 13 гола този сезон, общо по-добър от 18 от останалите 19 отбора. Вместо това обаче Юнайтед ги накара да изглеждат като Бразилия от 1970 г. с Моутиньо и Невес, които се разхождат в средата на терена като две по-големи момчета, които играят на разстояние на училищното игрище.

„Това е още една победа“, каза шефът на Wolves Бруно Лаге, който гледаше гол на отбора си едва за трети път от 1 ноември. „Прекрасен стадион, място с много история, но най-важното е как играхме.

"Играхме по нашия начин, контролирахме първото полувреме и пропуснахме много положения. Спечелихме три точки и имаме повече шансове, отколкото голове. Заслужихме трите точки."

Рангник написа в бележките си за програмата преди началото, че „може да изглежда и да се чувства, че има много работа за вършене, но се надявам, че всички очакват с нетърпение следващите месеци с вълнение“ – но това беше друга нощ, когато оптимизмът липсваше. Имаше много такива през последните 12 месеца.

Арсенал , Манчестър Сити , Челси и Ливърпул прекараха уикенда, поднасяйки игри, изпълнени с интензивност и забавление, но нямаше нищо от това на показ на Олд Трафорд. Резултатът оставя Юнайтед четири точки отклонение от тези отбори в таблицата, но след тежката вечер срещу Уулвс, разликата се чувства много по-голяма.