Сезонът на NFL 2021 беше като малко други. Ако изглежда, че почти всяка седмица се печели игра на финалната игра, точно това се случва. Имаше 32 мача – включително още два тази неделя – с печеливш резултат в последната игра, което надминава сезона 2012 с най-много от сезона след сливането през 1970 г.

Имаше 15 победи в продълженията и всичко останало – от рекордите на NFL до абсурден брой пропуски от полета, които в крайна сметка доведоха до победа. Викингите от Минесота изненадват малцина с това, че отборът е споменаван най-много в колоните за победа и загуба, взети заедно – това е нещо като тема на техния сезон. А Лас Вегас Рейдърс имат най-много победи с пет – петата идва при победата в неделя над Индианаполис Колтс .

За да намерим най-вълнуващата игра за сезона, класирахме всички 32 от тези игри от най-вълнуваща до най-малко вълнуваща, използвайки вероятността за победа на финалната игра – ние го наричаме NFL Thrill Index. Ние също така показваме каква е била вероятността за печалба в началото на диска, за да осигурим по-голям контекст. След това нашите репортери от NFL Nation обобщават мачовете, защото някои победи са по-диви, отколкото просто резултатът позволява.

Така че нека започнем с най-вълнуващата победа – първата победа на лъвовете за сезона:

Вероятност за победа на лъвовете преди финалното шофиране: 13,9%
Вероятност за победа на лъвовете преди мача: 18,9%

Какво се случи: Първата победа на лъвовете за сезона не можеше да се случи по-драматичен начин, като куотърбекът Джаред Гоф намери новобранеца Амон-Ра Сейнт Браун за пас от 11 ярда за тъчдаун за разходката на Форд Фийлд . Гоф изкара лъвовете 75 ярда в 14 мача за 1:50 игрово време.

Победата на Детройт се случи след трагична стрелба в близката гимназия в Оксфорд същата седмица, при която четирима тийнейджъри загинаха и няколко други бяха ранени. Треньорът Дан Кембъл посвети победата на жертвите. „Тази топка за игра отива за цялата общност в Оксфорд и всички, които бяха засегнати“, каза той. – Ерик Удиърд

Вероятност за победа на Buccaneers преди финалното шофиране: 41,7%
Вероятност за победа на Buccaneers преди мача: 37%

Какво се случи: С 5:42 до продълженията при трети и 3, куотърбекът на Bucs Том Брейди намери широкия приемник Брешад Периман на плитък пресичащ маршрут за хващане и бягане на 58 ярда, изпреварвайки Тремейн Едмъндс за тъчдаун. Периман току-що беше извикан от тренировъчния отряд предната седмица. Той не беше успял да хване цялата игра и когато пресече средата на терена с Майк Евънс в така наречената мрежова концепция, Евънс трябваше да поеме по долния път – не Периман, а Периман се оказа отдолу.

„Те някак си скочиха на Майк, идвайки през полето и оставиха BP там, а аз го избрах с крайчеца на окото си“, каза Брейди. „Той има страхотна скорост. След като го видях на открито, си казах: „Върви BP! Бягай!“

Това беше само второто тъчдаун в кариерата на Брейди и 700-то му тъчдаун в кариерата в редовен и постсезонен мач, взети заедно. – Джена Лейн

Вероятност за победа на Vikings преди финалното шофиране: 8,1%
Вероятност за победа на Vikings преди мача: 46,2%

Какво се случи: С викингите напред с 16-9 при двуминутното предупреждение, резервният бек Александър Матисън – който заместваше контузения Далвин Кук – се забърка точно извън червената зона на Минесота. Лъвовете бързо отбелязаха и реализираха опита си за две точки, за да поведат със 17-16. След като викингите си върнаха топката, Кърк Казинс намери Адам Тилен дълбоко два пъти на 21 и 19 ярда, респективно, и настрои Грег Джоузеф за печеливша игра от 54 ярда след изтичане на времето. Джоузеф намери изкупление, след като пропусна потенциален победител в играта в Аризона три седмици по-рано. – Кортни Кронин

Вероятност за победа на 49ers преди финалния диск: 24,5%
Вероятност за победа на 49ers преди мача: 61,6%

Какво се случи: След като кикерът на 49ers Роби Гулд пропусна печеливш филд гол в регламента, бенгалсите взеха първоначалното владение на продълженията и тръгнаха към филдгол, поставяйки Niners в ситуация "направи или умри". Тогава куотърбекът Джими Гарополо пое управлението. Той премина 6-от-6 на 78 ярда и хвърли печелившия в играта тъчдаун пас към приемника Brandon Aiyuk при единственото притежание на Niners за продължения. Вълнуващата победа запази Niners категорично в лов на плейофите на NFC. – Ник Уагонър

Вероятност за победа на Packers преди финалното шофиране: 1,3%
Вероятност за победа на Packers преди мача: 66%

Какво се случи: Тридесет и седем секунди. Това е всичко, от което Aaron Rodgers & Co. се нуждаеше за печелившата игра, след като 49ers току-що поеха. Два паса на Роджърс към Даванте Адамс , единият за 25 ярда и друг за 17, доведоха Пакърс до 33-ярдовата линия на 49ers, където Роджърс се надпреварва към линията на схватка, за да я вкара с три секунди оставащи, като го подтикна да изпомпа първата си преди да го прехвърли на Мейсън Кросби за печелившия в играта 51-ярд поле в пистолета. – Роб Демовски

Вероятност за победа на Chiefs преди финалната дискусия: 55,1%
Вероятност за победа на Chiefs преди мача: 71,3%

Какво се случи: Уловът на Травис Келче от 34 ярда при първото притежание на продължения дойде в страхотен момент за Chiefs. Победата даде на Chiefs огромно предимство в стремежа им за шести пореден шампионат на AFC West. Протичането на Келче, след като улови на 30, беше най-впечатляващо. Най-малко седем Chargers се преследваха, но никой не успя да го хване, преди да стигне до крайната зона. Това завърши вечерта в кариерата на Kelce – той имаше 10 хванати за 191 ярда и две тъчдауна. – Адам Тейчър

Вероятност за победа на Raiders преди финалния диск: 34,3%
Вероятност за победа на Raiders преди мача: 72%

Какво се случи: Raiders оставиха отбор на Браунс, който играе своя трети куотърбек, да се мотае наоколо. Дерек Кар , с по-малко от три минути до игра, беше избит от корнера на Браунс, Грийди Уилямс, при дълбока топка, хвърлена към широкия приемник Зей Джоунс . Кливланд пое на собствената си линия от 23 ярда. Първа загуба и мачът бе завършен за домакините. Но Лас Вегас форсира три и аут и Рейдърс започнаха на собствената си линия от 29 ярда, изоставайки с точка и с 1:50 до игра и без тайм-аути.

Кар премести Raiders надолу с къси и междинни пасове – удряйки RB Josh Jacobs на 9 ярда, TE Foster Moreau за 3 и 12 ярда, Jones за 12 и 15 ярда – и изведнъж те бяха на линията на Кливланд на 30 ярда. Даниел Карлсън беше вярно два пъти – първата обувка беше отменена от тайм-аут на Кливланд, който се опитваше да го "заледи" – докато той закова 48-ярдата, когато времето изтече . – Пол Гутиерес

Вероятност за победа на Vikings преди финалното шофиране: 52,5%
Вероятност за победа на Vikings преди мача: 72,8%

Какво се случи: Предотвратената защита на Минесота се провали в последния момент на регламента, когато викингите позволиха на Сам Дарнолд да марширува на Пантерите на 96 ярда надолу по терена за 1:27, за да изравни резултата 28-28 и да го изпрати в продължение. Викингите спечелиха хвърлянето на монета, а KJ Osborn беше обявен за герой за третия си улов, последван от тъчдаун от 27 ярда в дълбок ъглов маршрут, който позволи на Минесота да улови втората си победа за толкова седмици. – Кортни Кронин

Вероятност за победа на Jaguars преди финалното шофиране: 77,4%
Вероятност за победа на Jaguars преди мача: 78,7%

Какво се случи: При равен резултат на пет секунди до края на играта, Ягуарс имаха топката на 44-ярдовата линия на Маями на стадион Тотнъм Хотспър в Лондон. След като извикаха тайм-аута, тогава главният треньор Урбан Майер и ОК Даръл Бевел избраха да извикат игра, наречена "плъзгач", вместо да опитат Hail Mary. Това е бързо хвърляне, което ще отнеме само няколко секунди и все пак ще позволи на отбора да извика тайм-аут преди изтичането на часовника.

Тревър Лорънс завърши пас от 9 ярда към Лависка Шено, а Майер обяви тайм-аут с една секунда за игра. След това Мат Райт изби 53-ярдов гол, за да прекъсне серията от 20 загуби на франчайза – втората най-дълга серия от загуби в историята на NFL. – Майк Ди Роко

Вероятност за победа на Вашингтон преди финалното шофиране: 37,5%
Вероятност за победа на Вашингтон преди мача: 79,3%

Какво се случи: След като хвърли прехващане дълбоко в собствената си територия, което доведе до гол от играта на Джайънтс и преднина с 29-27 при оставащи две минути, куотърбекът Тейлър Хайнике отговори. Той изпълни 6 от 8 паса за 40 ярда при крайния драйв – но кикерът Дъстин Хопкинс пропусна опита за поле от 48 ярда в последната секунда. Въпреки това, Декстър Лорънс от Ню Йорк беше отбелязан за офсайд. Хопкинс ритна отново и проби 43-ярда, за да спечели играта . – Джон Кийм

Вероятност за победа на Packers преди финалното шофиране: 65,5%
Вероятност за победа на Packers преди мача: 80,3%

Какво се случи: В игра на глупости от полета Мейсън Кросби най-накрая го спечели с удар от 49 ярда с 1:55 до края на продълженията. Преди това Кросби пропусна три пъти – два пъти в последния 2:12 на регламента (включително един при последния пистолет) и веднъж в началото на продълженията. Новакът на Бенгалс Евън Макферсън също пропусна с 21 секунди до края на регламента и отново след първия пропуск на Кросби след продълженията. В OT, McPherson празнува така, сякаш е минал през вертикалите, само за да научи, че е пропуснал широко отляво. – Роб Демовски

Вероятност за победа на каубоите преди финалното шофиране: 53,7%
Вероятност за победа на каубоите преди мача: 81,7%

Какво се случи: Това не беше най-чистата от двуминутните тренировки и управлението на часовника на Майк Маккарти беше поставено под въпрос, когато той избра да остави повече от 20 секунди от часовника след бягане на Тони Полард. Не само това, Маккарти каза, че часовникът, който наблюдаваше, изгасна и координаторът на офанзивата Келън Мур е закрил часовника си от камион с камера. Всичко беше много странно, но Greg Zuerlein спаси всички с гол от 56 ярда в последната игра на мача . – Тод Арчър

Вероятност за победа на каубоите преди финалното шофиране: 51,6%
Вероятност за победа на каубоите преди мача: 82,3%

Какво се случи: Каубоите изглеждаха като че ли контролираха, когато Тревън Дигс върна прехващане за тъчдаун и поведе с 26-21 с 2:27 до игра. Но Мак Джоунс удари Кендрик Борн за пас от 75 ярда при тъчдаун при следващото разиграване, което наложи Грег Зуерлайн да изпрати мача в продължения с гол от полета до оставащите 20 секунди.

След като защитата на Далас спря при първото шофиране на продълженията, Дак Прескот се зае да работи, като уцели всичките си шест паса – включително 35-ярда към CeeDee Lamb за победния тъчдаун. По време на играта Прескот получи разтягане на прасеца, което го принуди да пропусне мач и, с изключение на една игра, оттогава нападението на Каубоите не е същото. – Тод Арчър

Вероятност за победа на Raiders преди финалния диск: 87,5%
Вероятност за победа на Raiders преди мача: 82,5%

Какво се случи: Първо, Даниел Карлсън проби гол от 55 ярда с две секунди до края на регламента, за да форсира продълженията, само 35 секунди след като Гарваните поведоха със своя 47-ярд. След това, след като Raiders привидно спечелиха с 33-ярд TD пас от Derek Carr към Bryan Edwards при първоначалното шофиране на OT, служителят на повторението отсъди Edwards на 1-ярд линия. Промъкване на Кар, фалстарт на Алекс Ледърууд и незавършване по-късно, Кар изстреля бърза топка от ръцете на Willie Snead IV в чакащите ръце на защитника на Рейвънс Антъни Аверет за избор в крайна зона. Всичко, от което се нуждаеха Гарваните, беше гол от полето, за да спечелят.

Но пет снимки по-късно, Карл Насиб уволни Ламар Джаксън , а Дариус Филон се възстанови на линията на Балтимор на 27 ярда. След бягане от 1 ярд от кенийския Дрейк и с опитите на Raiders да се настроят за печеливш игра от полета, те хванаха забавяне на дузпа в играта. Няма значение, Кар удари широко отворен Зей Джоунс за 31-ярда . И задъхана публика от Monday Night Football – включително тези, които присъстваха на първия мач на НФЛ от редовния сезон в Лас Вегас с фенове – издиша. Най-накрая. – Пол Гутиерес

Вероятност за победа на Titans преди финалното шофиране: 84%
Вероятност за победа на Титаните преди мача: 86,5%

Какво се случи: Колтс спечелиха първи даун в началото след продължения. При следващата игра Кевин Байърд примамва Карсън Уенц да направи непреднамерено хвърляне към Майкъл Питман по пътя на дълбоко пробив. Byard засече подаването на Wentz на линията от 46 ярда на Colts и го върна на 14 ярда на 32. Ryan Tannehill удари AJ Brown в средата на терена за печалба от 13 ярда след дузпа при първо даун. Дерик Хенри вдигна 2 ярда, за да вкара топката в левия хеш на линията от 27 ярда на Колтс. Гол от 44 ярда от полета на Ранди Бълок донесе победата на Титаните. – Турън Дейвънпорт

Вероятност за победа на Falcons преди финалното шофиране: 40,7%
Вероятност за победа на Falcons преди мача: 87,3%

Какво се случи: Досега това започна да се превръща в тема на Falcons този сезон. Атланта видя, че преднината с 27-14 изчезва през четвъртата четвърт след прием на Мак Холинс с тъчдаун при 2:27 останало, което даде на Мат Райън изоставането на топката с точка. Райън намери Кайл Питс в две последователни игри за 23- и 28-ярда, за да даде шанс на Атланта и отново да позволи на Younghoe Koo да направи печеливш гол от играта, този път на 36 ярда. – Майкъл Ротщайн

Вероятност за победа на Ravens преди финалното шофиране: 82,9%
Вероятност за победа на Рейвънс преди мача: 88,2%

Какво се случи: Джъстин Тъкър спаси деня, като спечели играта с най -дългия гол от полета в историята на NFL . Неговият удар от 66 ярда след изтичането на времето избегна загубата от тогавашните лъвове без победа и показа още веднъж защо той е най-силният кикър в играта. Тъкър подобри до 16-за-16 в кариерата си в NFL с голове от полета в последната минута на регламента. „Той е най-добрият ритник в историята“, каза треньорът на Рейвънс Джон Харбо. – Джеймисън Хенсли

Вероятност за победа на Рейвънс преди финалното шофиране: 52,5%
Вероятност за победа на Рейвънс преди мача: 90,1%

Какво се случи: Критиците казаха, че Ламар Джаксън не може да доведе до голямо завръщане поради непоследователното му подаване. Но с 19 точки през второто полувреме, Джаксън събра Гарваните, като хвърли 442 ярда и четири тъчдауна. Той спечели мача след продължения с пас от 5 ярда към Маркиза Браун . Джаксън стана първият куотърбек в лигата, който завърши 85% от пасовете си в игра на 400 ярда. „Това е едно от най-великите изпълнения, които съм виждал“, каза треньорът на Рейвънс Джон Харбо. – Джеймисън Хенсли

Вероятност за победа на Falcons преди финалното шофиране: 59,1%
Вероятност за победа на Falcons преди мача: 90,4%

Какво се случи: Falcons, вече 0-2 с два удара, отидоха в Ню Джърси отчаяно за победа. И не изглеждаше обещаващо с оставащи пет минути, докато Falcons изоставаха с 14-7. Тогава Мат Райън намери Лий Смит с 4:13 оставащи за изравнителния тъчдаун. Уволнението на Данте Фаулър принуди да стреля Giants, след което Райън намери Cordarrelle Patterson за печалба от 28 ярда и след това Кайл Питс за 25 ярда, за да настрои печеливша игра от 40 ярда от Younghoe Koo . – Майкъл Ротщайн

Вероятност за победа на Falcons преди финалното шофиране: 21,7%
Вероятност за победа на Falcons преди мача: 93,1%

Какво се случи: За втори път в рамките на три седмици Falcons направиха двуцифрена преднина в четвъртата четвърт и се нуждаеха от завръщане в последните секунди. След хващане на Кени Стилс с тъчдаун (и неуспешно реализиране на две точки) даде преднина на Ню Орлиънс с 25-24, Атланта получи топката при 1:01 до края. Този път беше Cordarrelle Patterson с голяма игра встрани – улов на 64 ярда от Matt Ryan – за да настрои Younghoe Koo за третия му печеливш ритник на зумер тази година, този път с 29-ярда. – Майкъл Ротщайн

Вероятност за победа на Steelers преди финалната дискусия: 93,0%
Вероятност за победа на Стийлърс преди мача: 93,1%

Какво се случи: Без TJ Watt , Steelers може би щяха да имат две равенства този сезон. Уволнението на Watt на куотърбека на Seahawks Джено Смит , възстановен от Девин Буш с 4:27 оставащи след продълженията, ги настрои за печеливш 37-ярд игра от Крис Босуел няколко игри по-късно. Питсбърг скочи напред рано с преднина от 14-0 на полувремето, но защитата не можа да удържи резервните копия на Сиатъл във втория.

Алекс Колинс се втурна за 82 от своите 105 ярда през второто полувреме, а Смит завърши 13 от 16 опита за 115 ярда. Двата отбора си размениха голове от полета през второто полувреме, като Джейсън Майърс от 43 ярда от полето изпрати играта в продължение. Watt започна периода с 13-ярдов чувал на третата част от първото шофиране на Seahawks, преди да форсира стрип чувала по-късно. – Брук Прайър

Вероятност за победа на Giants преди финалното шофиране: 52,5%
Вероятност за победа на Джайънтс преди мача: 93,3%

Какво се случи: Джайънтс влязоха в това състезание с 0-3 и отвориха като нещо повече от тъчдаун аутсайдър в Ню Орлиънс. Не се очакваше да мине добре. Но придобиването извън сезона Кени Голадей оживя, избраният в първия рунд Кадариус Тони направи първото си истинско въздействие и звездният бек Сакуон Баркли най-накрая изглежда възвърна старата си форма по време на този мач, особено с приема на 54 ярда тъчдаун в началото на четвъртата четвърт това им помогна да се отбележат при дефицит от 11 точки. След това Греъм Гано удари изравнителния филдгол с оставащи секунди в регламента, а Баркли се затича за печелившото тъчдаун в началото на продълженията. – Джордан Раанан

Вероятност за победа на Titans преди финалното шофиране: 79%
Вероятност за победа на Titans преди мача: 94,4%

Какво се случи: Ola Adeniyi уволни Ръсел Уилсън, за да принуди пънт от 1-ярд линията на Seahawks. Титаните поеха линията от 39 ярда и пробягаха Дерик Хенри четири пъти на 21 ярда. Последният пробег на Хенри постави топката в левия хеш за Ранди Бълок, за да забие гол от 36 ярда за победата. – Турън Дейвънпорт

Вероятност за победа на Рейвънс преди финалното шофиране: 46,1%
Вероятност за победа на Рейвънс преди мача: 94,5%

Какво се случи: Това беше третият път този сезон, в който Ламар Джаксън изведе Балтимор до завръщане след двуцифрено поражение през второто полувреме. Изоставяйки 14 точки през третата четвърт, Джаксън хвърли 266 ярда и бяга 120, преди да накара Джъстин Тъкър да попадне в победния 36 ярда с 16 секунди до продълженията . Това беше 53-ият пореден гол на Тъкър, отбелязан през четвъртата четвърт и продълженията. – Джеймисън Хенсли

Вероятност за победа на Bears преди финалното шофиране: 44,6%
Вероятност за победа на Bears преди мача: 94,6%

Какво се случи: Побеждавайки лъвовете с гол от 28 ярда от Кайро Сантос на Деня на благодарността, мечките сложиха край на серия от пет загуби и временно сложиха край на спекулациите за треньорска промяна в средата на сезона. По-рано през седмицата се появи доклад, че на Мат Наги е казано, че повече няма да тренира мечките след мача с Детройт. Но след това Наги каза, че председателят на отбора Джордж Маккаски е казал на отбора, че докладът е неточен. След като Джъстин Фийлдс аут поради контузия, Анди Далтън помогна за организирането на 18-игра, 69-ярда диск, който извади крайните 8:30 от часовника, за да настрои победителя в играта на Сантос. – Брук Прайър

Вероятност за победа на Бенгалс преди финалното шофиране: 48,5%
Вероятност за победа на Бенгалс преди мача: 94,9%

Какво се случи: За втори път този сезон, късно хвърляне от Джо Бъроу към Си Джей Узома постави Бенгалс за печеливша игра в края на регламента . На второ и 13 с оставащи 69 секунди, Ягуарите извикаха нулев блиц, който Бъроу вдигна, след което намери Uzomah за голяма печалба. Встрани, Бъроу възкликна, че отборите "Can't zero me", крилата фраза, която допълнително го хареса на феновете на Bengals. – Бен Бебе

Вероятност за победа на Raiders преди финалния диск: 53%
Вероятност за победа на Raiders преди мача: 95,6%

Какво се случи: ФГ на 56 ярда от Даниел Карлсън и 45-ярд от Грег Зуерлайн с по-малко от две минути до края на регламента, настроен за продължения. Защитата на Raiders наложи три и аут при първоначалното притежание на каубоите от OT и вертикалната игра на Лас Вегас започна работа. Нещо като. Тъй като Raiders се изправиха срещу трети и 18 на собствената си линия от 43 ярда, Дерек Кар отпуши бомба към Зей Джоунс от дясната страна. Корнербекът на Каубоите Антъни Браун беше маркиран за намеса в паса, четвъртото му такова знаме в играта (неговият PI възлизаше на 91 ярда), а Рейдърс бяха на линията на Далас 24 ярда.

Три ръна спечелиха 8 ярда преди фалстарт и двойка нарушения на неутралната зона поставиха топката на линията на 11 ярда. Карлсън сложи край на тричасовия и 53-минутен маратон за Деня на благодарността с гол от 29 ярда. Собственикът на Cowboys Джери Джоунс се оплаква от броя на PIs, като го нарече „Подхвърляне на топката“. – Пол Гутиерес

Вероятност за победа на Raiders преди финалния диск: 65%

Какво се случи: Raiders бяха на линията от 48 ярда на Colts с 54 секунди до края на равен мач, докато се изправиха срещу трети и 10. Тогава Дерек Кар , под силен натиск, се засили в джоба отдясно и поведе Хънтър Ренфроу с перфектно поставена топка над корнербека на Колтс Кени Мур II . Renfrow падна с него в рамките на линията от 25 ярда и само едно докосване с пета от Moore, когато Renfrow загуби равновесие и се подхлъзна към тревата, го предпази от тъчдаун. Първоначално беше постановено TD, преди служителят на повторението да види докосването, а Лас Вегас беше на линията на Индианаполис 24 ярда.

„В началото не мислех, че съм [докоснат], но се радвам, че бях. Защото тогава успяхме да свалим часовника“, каза Ренфроу.

Трима бягания на Джош Джейкъбс по-късно и Raiders бяха на 15-ярда линия на Colts с две секунди до края. Влиза кикерът Даниел Карлсън . Игра с топка . И невероятният поход на Лас Вегас до потенциално място в плейофа остана на пистата с петата си дива победа за сезона. – Пол Гутиерес

Вероятност за победа на викингите преди финалното шофиране: 57,9%
Вероятност за победа на Vikings преди мача: 96,1%

Какво се случи: Печелившата игра от 29 ярда на Грег Джоузеф беше настроена от нападението на Минесота при двуминутната тренировка. Кърк Казинс направи перфектен тесен хвърляне на прозореца в ръцете на Адам Тилен по страничната линия на посетителя за прием на 26 ярда, който премести викингите дълбоко в територията на Грийн Бей. Далвин Кук каза, че е искал да вкара „толкова зле“, но е разбрал ситуацията перфектно (т.е. да не връща топката на Арън Роджърс с повече от минута игра) и целенасочено падна на линията от 7 ярда на Пакърс. Казинс коленичи, за да изгори часовника, докато оставаха две секунди на Джоузеф да запечата играта и да бъде отнесен от терена от съотборниците си. – Кортни Кронин

Вероятност за победа на Бенгалс преди финалното шофиране: 64,8%
Вероятност за победа на Бенгалс преди мача: 96,2%

Какво се случи: При четвърти и 1 с по-малко от минута до продълженията, Joe Burrow чу линията на схватката и намери CJ Uzomah , който никога не беше хванал пас в този специфичен плейкол. Uzomah се спусна надолу по терена за печалба от 32 ярда. Това помогна да постави новобранеца Евън Макферсън в обсега за печеливш мач от полета в дебюта му в NFL. – Бен Бебе

Вероятност за победа на Raiders преди финалния диск: 56,4%
Вероятност за победа на Raiders преди мача: 97,8%

Какво се случи: След като изостанаха с 14-0 у дома за втори път за три седмици, Raiders отбелязаха 25 точки без отговор, само за да видят, че Маями форсира OT за реализация с две точки с две оставащи секунди в регламента. След това стана пикантно, тъй като отборите си размениха голове от полета при първоначалните си притежания в OT. Влезте в резервния бек Пейтън Барбър , подписан от улицата седмица преди началото на сезона.

След пас от 34 ярда от Дерек Кар към Брайън Едуардс, който доведе Рейдърс до линията на 46 ярда на Делфините, Барбър прокара топката четири пъти на 40 ярда, за да накара Лас Вегас до линията на 6 ярда. Нарушение на неутралната зона предшества печелившия в играта 22-ярд на Carlson с оставащи три секунди в OT . Лас Вегас подобри до 3-0 в последната победа на Джон Груден като треньор на Рейдърс. – Пол Гутиерес

Вероятност за победа на Бенгалс преди финалното шофиране: 46,9%
Вероятност за победа на Бенгалс преди мача: 98,1%

Какво се случи: Най-голямата игра на последния диск, която продължи последното 6:01 от четвъртата четвърт? Преобразуване на трети и 27 от Джо Бъроу към Джа'Мар Чейс с 3:19 останало, което остави треньора на Канзас Сити Анди Рийд вбесен. След множество дузпи в червената зона, отсъдени в полза на Синсинати, Евън Макферсън удари гол от 20 ярда, след като времето изтече, за да си осигури короната на АФК Север в дивизията. Разликата в вероятността за победа от началото на финалната игра до финалната игра беше третата най-висока от всяка игра през този сезон, която беше спечелена на последния момент. – Бен Бебе