Въпреки целия блясък, блясък и почти безупречна техническа ефективност на Висшата лига , има различно удоволствие да се гледат мачове извън лигата.

Клубовете в дивизиите под професионалните лиги предлагат много по-тясна връзка между играчите и привържениците, могат да бъдат истински актив за своите общности и да предоставят футбол на много по-свързано ниво на умения за обикновения фен.

Вземете например сблъсъка в понеделник между базирания в Брайтън Whitehawk и Three Bridges от близкия Кроули. Двете страни се срещнаха в югоизточната дивизия на Истмийската лига, в осмото ниво на английската футболна пирамида, като Три Бриджис регистрираха победа с 1-0 на уместно наречения Enclosed Ground на Уайтхоук.

Малко повече от стандартна схватка в средата на масата на хартия, играта стана вирусна впоследствие, след като показаните кадри от „екшъна“ станаха хит сред феновете в социалните медии, като едно двуминутно суперизрязване на акцентите, публикувано в Twitter, привлече повече от 4 милиона гледания за 36 часа. Това се дължеше на играта, която беше напълно и безсрамно хаотична, с пет червени картона, споделени между отборите, както и истинска гама от шансове за гол, отхвърлени по фарсов начин.

Само за 122 секунди от основните моменти виждаме безброй опити за удари, простреляни високо и встрани от целта, класическо сбиване, пълна гама от ужасяващи борби и дори нещастен нападател, който пада под минимален натиск, докато е чист към вратата. Достатъчно подходящо е, че единственият гол в мача – отбелязан след 20 минути от нападателя на Three Bridges Ноел Лейтън – дойде като пряк резултат от грешка на вратаря на Уайтхоук Нейтън Строумбърг-Кларк.

Първото полувреме завърши с гол за Три моста и всичките 22 играчи все още на терена, но това скоро се промени на фона на изригването на червени и жълти картони след почивката.

Дисциплинарният конфликт започна на час, когато дуото на Уайтхоук Джейми Сплат и Джо Стоун се забъркаха в конфликт с Брайън Вилависенсио от Three Bridges и голмайстора Лейтън, когато нервите избухнаха близо до тъчлинията. Няколко минути между двете страни се разменяха яростни неприятности, преди реферът да сложи край, като отхвърли Сплат, Стоун и Лейтън с един замах.

След това защитникът на Уайтхоукс Алекс Малинс беше изгонен в 85-ата минута за гневно ръгби , който се сблъска с опонент на земята, след като беше ударен в лицето от луд лакът от същия играч.

Картофестът беше завършен, когато Вилявисенсио, който преди това се измъкна невредим, след като предизвика гореспоменатата схватка, при която трима играчи бяха изгонени, получи собствен червен картон за удар с шипове, висок таз . Само един клип от този мач е привлякъл почти 150 000 гледания, откакто е публикуван.

Последният съдийски сигнал приключи нещата само с един гол, за който можеше да се говори, но изпълнената със събития среща предизвика огромна реакция онлайн, включително от бившия капитан на Англия Гари Линекер .

Някои имаха желание да подчертаят, съвсем правилно, че не целият футбол извън лигата е толкова пагубен и има много качество на това ниво , докато други бяха нетърпеливи да насочат хората към пълните моменти на Whitehawk срещу Three Bridges, които да покажат те, че дори този мач не беше тотална загубена кауза.

Според Your Instant Replay , доставчици на излъчвания и акценти извън лигата, които предоставиха отразяването на Whitehawk срещу Three Bridges, вирусният статус на този мач помогна на тяхното отразяване на мачовете в понеделник да привлекат повече от 2 милиона гледания в акаунтите си за по-малко от 24 часа.

Мениджърът на Three Bridges Джейми Крелин говори за гордостта си след това , като обяви своята страна, че упорства за победата, въпреки че броят им постепенно намаляваше все повече и повече в течение на вечерта.

„Не мога да се гордея повече с играчите“, каза той. „Те показаха огромен отборен дух и сплотеност. Три точки и чиста мрежа далеч от дома, докато играх 35 минути с девет мъже, 15 минути с осем мъже и завърших с петима играчи под 19 години на терена, не можех да поискам повече."

Обобщавайки играта в собствения си доклад след мача, официалният уебсайт на клуба на Whitehawk нарече играта „объркан и безсмислен спектакъл“.

Предвид предлаганите доказателства със сигурност е трудно да не се съглася.