Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стивън Къри получи контузия на четирима срещу Далас Маверикс, което може да му попречи да участва в мача в четвъртък срещу Пеликънс в Ню Орлиънс.

„Да, беше гадно“, каза Къри пред репортери за контузията след загубата на Уориърс 99-82 на пътя в сряда вечер.

„Както се чувствам в момента, не съм оптимист [за игра в Ню Орлиънс], но ще видим.“

Къри беше видян да куца с контузията през второто полувреме, но остана в играта и игра 36 минути, завършвайки с 14 точки при стрелба 5 за 24.

„Да, има шанс“, каза треньорът Стив Кер за Къри, който седеше през втората вечер от гръб до гръб. "Той получи доста добра контузия на четворки и те обикновено се влошават за една нощ. С полет и всичко останало има шанс да не играе утре."

Контузията на Къри идва на фона на малък спад. Той е стрелял 8 за 41 (19,5%) през последните си два мача, най-лошият му процент от полета за период от два мача в кариерата му, според ESPN Stats & Information. Той отбеляза общо 23 точки и пропусна 17 от 19 опита за 3 точки в тези два мача.

Можеше да се види, че Къри се опитва да се движи на четворния си и да го прави по време на таймаути. Той каза, че не е сигурен дали това може да е нараняване, което продължава.

„Тялото се храни от ума“, каза Къри. — Така че се надявам, че не.