В домакинския мач от 18-ия кръг на германското първенство Байерн загуби от Борусия Мьонхенгладбах с 1:2.

Мюнхенци откриха резултата в 18-ата минута-гол вкара Роберт Левандовски. Гостите още през първото полувреме отиграха и вкараха победния гол: в 27-ата минута се отличи Флориан Нойхаус, а в 31 — ата-Щефан Лайнер.

„Байерн“ прекъсна серията си от седем победи във всички турнири. За последно отборът загуби на 19 ноември миналата година-в мач от 12-ия кръг срещу Аугсбург (1:2).

От друга страна, Борусия прекъсна серия от пет мача без победа (четири загуби, 1 равенство). За последно отборът побеждава на 20 ноември — също в мач от 12-ия кръг срещу Гройтер (4:0).

Байерн продължава да води с пробив в класирането на Бундеслигата. Борусия д заема 11-то място.