Лидерите на Висшата лига Манчестър Сити направиха лека работа на четвъртия Суиндън Таун при победа с 4-1 като гост в началния залп на натоварения уикенд от третия кръг на ФА Къп в петък.

Фул хаус на County Ground разби надеждите си за прочут срив в първия половин час, когато силният отбор на Сити удари два пъти чрез Бернардо Силва и Габриел Хесус.

Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др

Суиндън, които изпаднаха в трудни времена след краткото си членство във Висшата лига през 1993-94 г., се придържаха към оръжията си през цялото време, но в крайна сметка бяха изпреварени от хлътците на Сити.

Сити, на 72 стъпала над домакините си на английската футболна стълбица, поведе, когато тийнейджърът Коул Палмър центрира за Силва, за да удари у дома и получиха секунда в 28-ата минута, когато Исус реализира от подаването на Кевин де Бройне, след като Суиндън беше наказан за опит да играе отзад.

Илкай Гюндоган изпълни пряк свободен удар и направи резултата 3-0 в 59-та минута, а Исус отбеляза дузпа, спасена от вратаря на Суиндън Люис Уорд малко след това.

Ако спасяването на Уорд предизвика огромни аплодисменти от 15 000 зрители, нивото на децибелите надхвърли покрива с малко над 10 минути до края на часовника, когато нападателят на Суиндън Хари МакКърди отбеляза добре взет утешителен гол.

Сити, без мениджър Пеп Гуардиола, присъстващ заради COVID-19, но със седем от стартовия състав от победата им в Арсенал на Нова година, гарантираха, че няма късна драма, тъй като Палмър избра горния ъгъл с удар под ъгъл.