Thursday януари 27, 2022

Нюкасъл Юнайтед претърпя унизително домакинско поражение с 1-0 от третия Кеймбридж Юнайтед в ден на шокове от ФА Къп в третия кръг ( предаване на всички мачове НА ЖИВО по ESPN+ в САЩ )

Борещите се от Висшата лига Нюкасъл разгърнаха новите си финансови мускули, като в петък подписаха с английския краен защитник Кийрън Трипиър от Атлетико Мадрид и той направи своя дебют. Но скромният отбор от Лига Първа Кеймбридж остана неустрашим, когато Джо Айрънсайд стреля в гол през второто полувреме, а вратарят Димитър Митов направи серия от страхотни спасявания, за да запечата прочута победа и да изпрати феновете си в делириум.

Ръководство за ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup, още (САЩ)
Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

По-рано Бърнли стана първият жертва на Висшата лига в третия кръг, когато загубиха с 2-1 от Хъдърсфийлд Таун, който стигна от гол, за да победи късно на Търф Мур чрез удар с глава на Мати Пиърсън от корнер в 87-та минута. Ударът на Джей Родригес с глава даде преднина на Бърнли, но Джош Корома изравни за гостите в 74-ата минута.

Кидърминстър Хариърс извън лигата, най-ниско класираният отбор, оцелял до третия кръг, направи шок, когато клубът от шесто ниво победи Чемпиъншип Рединг с 2-1. На друго място, Boreham Wood се погрижи две страни извън лигата да бъдат в четвъртия кръг, когато победиха AFC Wimbledon с 2-0.

Притежателите на Лестър, който победи Челси във финала на миналия сезон, за да спечели състезанието за първи път, се включи в равенството за четвъртия кръг след победа с 4-1 над Уотфорд с голове на Юри Тилеманс, Джеймс Мадисън, Харви Барнс и Марк Олбрайтън .

Прочети:  Фиорентина скоро ще обяви преместването на иконата от Лил

Жоао Педро отговори за Уотфорд, управляван от спечелилия титлата мениджър на Лестър Клаудио Раниери, но с изключение на повреда на прожектора, който причини спиране на часа, това беше сравнително гладък напредък за страната на Брендън Роджърс.

Кристъл Палас се възстановиха от ранния страх, след като си осигуриха победа с 2-1 срещу лондонския съперник Милуол с голове на Майкъл Олизе и Жан-Филип Матета.

Висшата лига Брентфорд се радваше на комфортна победа с 4-1 при гостуването на Порт Вейл благодарение на хеттрик на Брайън Мбеумо.