Винисиус Жуниор отбеляза два пъти, след като Реал Мадрид победи Валенсия с 4-1 на Бернабеу в събота, за да изпревари осем точки на върха в таблицата в Ла Лига.

Мадрид доминираше през първото полувреме, но не успя да излезе от безизходицата, докато Карим Бензема, който също отбеляза два пъти, изпрати дузпа в 43-та минута, отсъдена, след като Каземиро падна в наказателното поле.

Винисиус удвои преднината на Мадрид след полувремето, пробивайки покрай вратаря Яспер Силесен след размяна на пасове с Бензема, и грабна друг с глава не след дълго, когато вратарят на Валенсия разби удара на Марко Асенсио.

Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др

Гонсало Гуедес върна един гол за Валенсия, докато Мадрид удържа за победата, а резултатът оставя лидерите с 49 точки, осем пред втория Севиля, който играе в неделя.

Силният стартов XI на Реал Мадрид видя, че Бензема, Лука Модрич, Тибо Куртоа и Ферланд Менди се върнаха на страната, след като пропуснаха победата си за Купата на Краля в средата на седмицата в Алкояно.

Най-добрата ранна възможност за Мадрид се падна на Едер Милитао, чийто мощен удар с глава бе спасен от Силесен. Гонкало Гуедес тества Куртоа от дистанция в другия край, преди Винисиус да отправи центриране с глава на Менди широко.

Асенсио видя нисък удар от тесен ъгъл, спасен и Модрич удари гредата с яростен кърлинг удар, преди Бензема да открие резултата от точката. Валенсия даде топката отзад и когато Каземиро се втурна напред в наказателното поле, той падна след контакт с защитника Омар Алдерете.

Бензема постави уверено дузпата си в горния ъгъл за своя 16-ти гол в лигата за сезона – и 300-ия си гол за Реал Мадрид – за да гарантира, че домакините ще вървят напред на полувремето.

Винисиус направи 2:0 в 52-ата минута, асистиран от Бензема и слаба защита на Валенсия. Той отбеляза отново девет минути по-късно, директен удар с глава, след като Cillessen засече удара на Асенсио в пътя му.

Имаше шансове и в двата края – Куртоа спаси превъзходно от Даниел Вас, а ударът към вратата на Асенсио беше блокиран от защитника Хосе Гая – преди Валенсия да получи дузпа в 75-та минута за теглене на фланелката от Менди.

Куртоа пропусна първоначалните усилия на Гуедес, но нападателят на Португалия с глава отскочи в мрежата, за да гарантира, че Мадрид не може да се отпусне в заключителните етапи.

Бензема добави второто си закъснение, за да направи играта още по-недостъпна за гостите.