Виляреал играе срещу Атлетико (2: 2) в мач от 20-ия кръг на испанското първенство.

В десетата минута Ангел Кореа проби точно от центъра на терена, прехвърляйки вратаря на домакините Херонимо Рули, след като домакините сгрешиха при подаването.

След това Виляреал можеше да изравни резултата. Жерар Морено не реализира дузпа – ударът му бе отбит от Ян Облак, Дани Парехо изигра добре на финала, но голът не бе зачетен. След консултация с Var се оказа, че футболистът е играл с ръка.

В крайна сметка домакините все пак изравниха резултата — в 29-ата минута вкара Пау Торес. В 58-ата минута Алберто Морено изведе Виляреал напред. Жофре Кондогбия в 67-ата минута изравни резултата. Той получи червен картон в края на мача.

„Виляреал“ отбеляза 29 точки и заема осмо място. Атлетико има 33 точки и е четвърти.