На 9 януари в Рим Ювентус побеждава Рома (4: 3) в мач от 21-ия кръг на италианското първенство.

В състава на Рома головете вкараха Тами Абрахам, Хенрих Мхитарян и Лоренцо Пелегрини.

Отборът на Масимилиано Алегри до 53-ата минута на срещата губеше съперника си с 1:3. За Ювентус се отличиха Пауло Дибала, Мануел Локатели, Деян Кулушевски и Матия Де Шильо.

В 81-ата минута на мача защитникът на Торино Матейс де Лигт бе отстранен за фаул в наказателното поле. Хавбек римляни Пелегрини не успя да реализира дузпа, ударът му бе отбит от вратаря на Ювентус Войчех Шченсни.

Ювентус с 38 точки заема 5 – то място в класирането на Серия А.Рома с 32 точки е на 8-мо място.