Феновете на Формула 1 са избрали Гран при на Италия за любимо състезание за сезон 2021, разкри ново проучване.

Формула 1 помоли последователите на спорта да гласуват по най-важната тема и 52 000 с радост приеха предизвикателството да изберат най-доброто събитие от една много запомняща се година.

Посещението през септември в Монца излезе на първо място, състезание, което най-добре се помни за два момента.

Първата беше поредната противоречива катастрофа между претендентите за титлата Макс Верстапен и Люис Хамилтън, като Red Bull се озова на върха на Mercedes на Хамилтън след бавен сблъсък при завой 2. В резултат и двамата пилоти бяха елиминирани от Гран при.

Впоследствие се случи втората голяма история, когато Даниел Рикиардо спечели изненадваща победа за Макларън, отбелязвайки първата си победа във Формула 1 от 2018 г.

Резултатът беше още по-добър, благодарение на Ландо Норис, който спечели втори, което направи 1-2 за отбора.

Кои други състезания избраха феновете на F1 като фаворити?

Гран при на Италия взе 19 процента от гласовете, но драматичното състезание за закриване на сезона в Абу Даби беше на второ място, след като 16 процента от феновете бе избрано за фаворит.

Това, разбира се, беше сцената на спорен завършек на годината, като Верстапен беше коронясан за световен шампион в последната обиколка на състезанието, след като късната кола за безопасност му позволи да се бори за свежи Soft гуми и да настигне Хамилтън напред, който беше все още на по-стар комплект твърди гуми.

На трето място остана Гран при на Бразилия, който взе 10 процента от гласовете. Това беше поредният наситен със събития уикенд, в който Хамилтън се върна от изключване от квалификацията, за да си пробие път до пето място в квалификационното събитие за спринт, преди да спечели запомняща се победа в самото състезание.

Осем процента от феновете гласуваха за свой фаворит Гран при на Азербайджан. Посещението на Юни в Баку не беше добър ден за Верстапен или Хамилтън, които и двамата отидоха без точки.

Това обаче беше добро за Серхио Перес, който спечели първото си състезание за Ред Бул и към него се присъединиха на подиума Себастиан Фетел и Пиер Гасли.

Друг изненадващ резултат дойде на Гран при на Унгария под формата на неочакваната дебютна победа на Естебан Окон във Формула 1. Тази надпревара беше избрана за пета фаворит със седем процента от гласовете.

Кое беше любимото ви състезание за сезон 2021? Кажете ни в коментарите по-долу!