Тотнъм Хотспър оцеля след страх в третия кръг на ФА Къп срещу борещия се от Лига 1 Моркамб в неделя, тъй като Лукас Моура и Хари Кейн отбелязаха късно, за да гарантират победа с 3-1. ( Предавайте всички игри НА ЖИВО на ESPN+ в САЩ )

Моркамб, който е на 21-во място в третото ниво на английския футбол, поведе в 33-та минута чрез защитника Антъни О'Конър, но полузащитникът на Шпорите Хари Уинкс отбеляза изравнителен гол в 74 минути, преди резервният Лукас Моура вкара победител в 86-ата минута и колегата заместник Хари Кейн добави трети.

Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Домакините започнаха по-добре от двете страни, като откриването изглеждаше неизбежно, тъй като те доминираха във владението. Въпреки това, Моркомб спечели рядък ъглов удар в средата на първото полувреме и се възползва напълно, когато О'Конър намери място в наказателното поле и удари с воле отстрани.

Шпорите отвърнаха в края на второто полувреме и Уинкс изравни резултата, когато изпълни свободен удар, който прелетя над главата на противниковия вратар Тревър Карсън.

Отборът на Антонио Конте натисна за победител и постигна успех чрез Моура, който проби с топката, преди да заобиколи Карсън и да се забие.

Кейн добави трети със спокоен финал на 87 минути, за да осигури на Шпорите място в четвъртия кръг на състезанието.