ХЮСтън – Тенеси Тайтънс имаха една цел, влизайки във финала на сезона: да победят Хюстън Тексас . По този начин, чрез победата на Тенеси с 28-25 над тексасците в неделя, Титаните си осигуриха първия в АФК.

Трите паса за тъчдаун на Райън Танехил през първото полувреме доведоха Титаните до 21-0. Това беше четвъртият път, когато Танехил имаше три тъчдаун паса през първото полувреме в кариерата си. Три от тези събития са срещу тексасците.

„Това е всичко“, каза Танехил. „Погрижихме се за бизнеса и се поставихме в добра позиция. Но това е всичко, позиция. Трябва да излезем и да играем най-добрия си футбол през следващите седмици. Това ще направи отборът, който в крайна сметка спечели всичко , спечелете игри през януари и през февруари."

Подходящо е, че титаните трябваше да копаят дълбоко, за да извлекат победата. Тексасците отбелязаха 18 точки без отговор, за да намалят разликата до 21-18 през четвъртата четвърт.

Титаните спряха кървенето благодарение на осем игри, 75-ярда диск, ограничен от 3-ярда тъчдаун пас от Танехил към Хулио Джоунс за първото му тъчдаун за сезона и първия резултат като Титан.

„Беше добре“, каза Джоунс за приема си при тъчдаун. „Това беше процес за мен. Момчетата ме подкрепяха през цялото време. Те излязоха там и празнуваха. Беше страхотно как братята ти излизат там, играят един за друг. След това излизайки там и вкарвайки, това означаваше повече за тях отколкото аз да изляза там и да вкарам."

Хюстън отговори на паса на Дейвис Милс от 26 ярда към Дани Амендола и направи резултата 28-25. Тенеси подсоли играта на финала, за да доведе играта до края.

Tannehill завърши с четири тъчдаун паса през деня. Това беше първият път, когато Танехил имаше три или повече подавания за тъчдаун в мач след 31 октомври срещу Индианаполис Колтс .

"Титаните" са последователни шампиони на АФК Юг и сега имат много необходимото сбогом, след като завоюваха първият. Треньорът Майк Врабел изведе Титаните до плейофите в три от четирите си години.

„Не ти дават шапка или тениска за нещо подобно“, каза Врабел за получаването на първо място. "Разбираме, че сме в елитната осмица и че преминахме към втория кръг на плейофите, без да се налага да играем плейофен мач."

Първата поява на Тенеси в плейофите беше след сезон 2019, когато Титаните се намесиха в мача от шампионата на АФК и загубиха от Канзас Сити Чийфс . Титаните се завърнаха в плейофите миналия сезон и загубиха от Балтимор Рейвънс на стадион Нисан в кръга на дивизиите.

Пътят към Супербоул сега минава през Нашвил. Титаните очакват да се върнат в състава за плейофите звездният бек Дерик Хенри. Завръщането на Хенри от счупен крак на естествената трева на стадион Nissan е победа за Титаните, защото повърхността е по-прощаваща.

Титаните определиха Хенри да се върне на тренировка от резерва за контузени, като им отвори 21-дневен прозорец, за да го добавят към активния списък. Въпреки че Хенри участва в тренировки в продължение на три последователни дни, Тенеси отказа да активира Хенри за финала на сезона.

Преди да се контузи, Хенри беше начело в NFL с 219 карри, 937 ярда и 10 тъчдауна в осем мача. Влизайки в седмица 18, Хенри имаше шестия най-много бързи ярдове в NFL.