Джефри Кондогбия спаси точка за Атлетико Мадрид с удар през второто полувреме, който осигури на шампионите равенство 2-2 с Виляреал в спиращ дъха сблъсък в Ла Лига в неделя.

Нападателят Анхел Кореа отбеляза брилянтен гол от халфовата линия, за да даде преднина на Атлетико, но Пау Торес изравни, след като се хвърли на отскок след свободен удар в 29-ата минута.

Виляреал продължи напред в началото на второто полувреме, след като Алберто Морено стреля с нисък удар, но Кондогбия се увери, че Атлетико спечели дял от точките, когато отбеляза покрай вратаря Джеронимо Рули .

– ESPN+: ЛаЛига чат и още в ESPN FC Daily (само за САЩ)

Атлетико е четвърти в класирането с 33 точки от 20 мача, на 16 точки зад лидера Реал Мадрид . Виляреал е малко извън европейските места, осми с 29 точки.

Кореа от Атлетико засече пас на Дани Парехо в централния кръг и лоборира Рули с ослепително усилие за гол.

"Познавам Рули доста добре и знам, че той обича да стои далеч от целта. Така че, когато го видях, влязох all in и ударът беше точно", каза Кореа пред репортери.

Ян Облак изглежда запази преднината на Атлетико, когато блокира дузпа на Жерар Морено в 23-ата минута, но Торес се хвърли на отскока и изравни при 1-1.

След това домакините продължиха напред, когато Жерар Морено прехвърли топката към Алберто Морено, който се заби в мрежата.

Преднината им обаче продължи по-малко от 10 минути, тъй като ударът на Кондогбия осигури точка на Атлетико.

Атлетико беше намален до 10 души в последните секунди, когато Кондогбия беше изгонен за втори жълт картон.

По-рано в неделя, второто място Севиля си осигури победа с 1:0 срещу Хетафе благодарение на ранен гол на Рафа Мир. Те изостават от лидера Реал с пет точки с игра в ръка.