Нападателят на Ювентус и Италия Федерико Киеза приключи сезона си, след като клубът му разкри в понеделник, че е получил контузия на предна кръстна връзка .

В изявлението се добавя, че „ще е необходимо играчът да бъде подложен на операция през следващите няколко дни“.

– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Киеза получи контузията по време на победата на Юве с 4-3 при гостуването на Рома в неделя, когато беше заменен в 32-та минута.

Контузията ще го изключи за остатъка от кампанията на Юве, както и за плейофите на Световната купа на Италия.

Въпреки че започна само един мач преди четвъртфиналите, Киеза беше важна част от триумфа на Италия от Евро 2020 с ключови голове в осминафиналната победа над Австрия и полуфинален успех срещу Испания .

Европейските шампиони Италия завършиха на второ място в групата си и се изправят пред полуфинал за плейофи срещу Северна Македония на 24 март преди потенциален финал срещу Португалия пет дни по-късно.

Юве е изправен пред битка за класиране в четворката на Серия А, тъй като изостава на три точки от четвъртата Аталанта , след като изигра мач повече. Те също имат сблъсък от осминафиналите на Шампионска лига с Виляреал .