Ювентус отбеляза три гола за седем минути от второто полувреме, за да завърши изумително завръщане и победи Рома с 4-3 в неделя, след като вратарят Войцех Шчесни спаси късна дузпа, за да ги запази напред на стадион Олимпико.

Тами Абрахам изведе отбора на Жозе Моуриньо напред и Пауло Дибала направи 1-1 на почивката, но голове на Хенрих Мхитарян и Лоренцо Пелегрини поставиха Рома начело в началото на второто полувреме.

Юве отвърна на удара, когато Мануел Локатели и Деян Кулусевски отбелязаха в рамките на две минути един от друг, а Матиа Де Шилио изстреля четвърти в 77-ата минута.

– ESPN+: Чат от Серия А и още на ESPN FC Daily (само за САЩ)

„Щастливи сме за една много важна победа, особено за начина, по който се стигна до нея“, каза Де Шилио пред DAZN.

"Започнахме второто полувреме много зле, но характерът ни показа в труден момент. Но трябва да видим това от самото начало".

Рома получи дузпа, след като на Матийс де Лигт бе показан втори жълт за игра с ръка в оставащите девет минути, но Шчесни позна правилния начин да спаси дузпата на Пелегрини пред смаяна публика.

Ювентус се изкачи до 38 точки на петото място, шест точки пред осмата Рома.

"Бяхме в пълен контрол в продължение на 70 минути. Отборът игра наистина добре, контролирайки играта", каза Моуриньо пред DAZN.

"Искахме да натиснем високо и да поемем контрола над мача. Беше много добре 70 минути, след което имаше психологически колапс."

Неистов старт постави темпото за 90-те минути напред, когато Ейбрахам отбеляза четвъртия си гол в четири мача от корнер.

Дибала се сви с неудържим удар, за да изравни Юве, но на гостите беше нанесен удар, когато крилото Федерико Киеза накуцваше.

Рома изглеждаше, че ще има играта в чантата, когато отразения удар на Мхитарян премина през Шчесни и Пелегрини изпълни изящен свободен удар в горния ъгъл в рамките на осем минути след началото на второто полувреме.

Ювентус се бореше за голове този сезон, като събра само 28 в 20 мача преди пътуването си до Рим, но използваха стила, за да направят малко вероятно завръщане в необикновен период от седем минути.

Локатели остана без забележки, за да влезе, преди Кулусевски да изстреля отскок, за да изравни, въпреки че голът на шведа беше даден едва след преглед на VAR, след като първоначално беше отхвърлен за офсайд.

Де Шилио се хвърли върху невнимателен удар с глава на Крис Смолинг, за да изстреля четвъртия на Юве, но упоритата им работа беше почти отменена, когато преглед на VAR показа, че Де Лигт е блокирал удар на Ейбрахам с ръка, което доведе до втори жълт картон за холандеца.

Капитанът на Рома Пелегрини беше натоварен с точков удар, но ниският му удар беше спасен.