След кратка зимна пауза, Liga MX поднови играта миналата седмица с началото на сезона на Клаусура 2022. Има много за отразяване от Jornada 1 и в случай, че сте пропуснали нещо от първите няколко дни на новия турнир Liga MX, ето три важни точки за разговор от уикенда.

Chivas прави ранно изявление с доминираща победа

Зимният трансферен пазар беше доста скучен за Chivas . Изглежда, че се нуждаят от подкрепления след поразително място на 10-то място в таблицата миналия сезон, те вместо това хвърлиха повече таланти, отколкото добавиха. Роберто Алварадо, който се присъедини от Круз Азул след замяна с Уриел Антуна Алехандро Майорга, остава единственото им голямо попълнение, което може да се потопи направо в XI.

Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др
Американски футбол на ESPN+: MLS, Liga MX, USMNT, El Tri
Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
Новини от Liga MX, класиране, характеристики

И все пак през седмица 1 именно L os Rojiblancos спечели най-впечатляващия резултат. Благодарение на впечатляващата серия от шест минути преди полувремето, в която бяха отбелязани всичките им голове, Чивас си осигури победа с 3:0 у дома срещу Мазатлан.

Няколко от тези положения в края на първото полувреме също бяха голазо . Моменти след като 21-годишният Алан Торес получи хипнотизиращ чип извън наказателното поле в 47-ата минута, съотборникът му Алексис Вега събра свой собствен акцент с красив гол от свободен удар.

Ако Вега и Торес успеят да запазят тази форма и ако някой като Алварадо успее бързо да се адаптира към новата си среда в поддържаща роля, Чивас може да се превърне в опасна страна за лице.

Прочети:  Hoffenheim signs Dallas' Che on 18-month loan

Америка вече има непосредствени проблеми

Въпреки че на Клуб Америка му трябваха само 10 секунди, за да вкара първия си гол за сезона, нещата бързо се развиха за грандовете на Мексико Сити по време на мача срещу Пуебла от миналия петък. След жълт картон за крилото Роджър Мартинес , мениджърът Сантяго Солари взе странното решение да се втурне към терена и да спори с рефера Оскар Мехиа Гарсия, който му показа директно червено в 32-ата минута.

До 36-ата Мартинес спечели втори жълт цвят, като по този начин беше показан и червен през първото полувреме. С мъжко предимство Пуебла се върна с изравнителен гол и нямаше късмет да не спечелят втори гол при крайния резултат 1-1.

Възприет се като уравновесен и почти прекалено предпазлив със стила си на игра, неочакваното избухване на Солари беше объркващо. До събота сутринта повечето от мексиканските спортни вестници публикуваха инцидента като новини на първа страница.

В клуб с високи очаквания, моменти като тези няма да помогнат много на бившия мениджър на Реал Мадрид, който ще се очаква да се бори за титла в Лига MX този сезон.

Новодошлите с висок профил носят Cruz Azul

Круз Азул заложи на своя списък тази зима. С дълъг списък от промени и допълнения, които само ще продължат да нарастват преди края на затварянето на трансферния прозорец, беше трудно да се знае какво да очакваме от тях през седмица 1.

Прочети:  Толисо се завръща в тренировките с Байерн след kovid

За щастие, някои от техните подписи в шатрата се нуждаеха от малко време, за да се приспособят. Националите на Мексико Ерик Лира , Карлос "Чарли" Родригес и гореспоменатият Антуна бяха влиятелни в дебюта си за отбора по време на съботната победа с 2-0 над Клуб Тихуана. Родригес, който отбеляза гол в 43-ата минута, се отличи особено със скоростта си на работа и разпределението си в последната третина.

Всичко това каза, че ветеранът на Cruz Azul Рафаел Бака открадна шоуто с неговия далечен гол, който може би беше най-добрият от уикенда на Liga MX. Критикуван в миналото от фенове, които се съмняваха в липсата му на влияние на терена, ударът на 32-годишния бивш играч на Сан Хосе Еърткуейкс ще направи много, за да заглуши съмняващите се.

Допълнителни бележки от Liga MX

Срещите на Jornada 1 продължават в понеделник с Пумас срещу Толука, както и сблъсък в сряда между Сантос Лагуна и Тигрес, който беше отложен поради голям брой положителни случаи на COVID в списъка на клуба от Монтерей миналата седмица.

И накрая, ще трябва да завършим финала с награда за странния момент от уикенда на Liga MX, която ще бъде дадена на Спайдърмен – с фланелка на Chivas – на стадиона Акрон.