ПОРТАНД, Орегон. – Гардът на Бруклин Нетс Джеймс Хардън (хиперекстензия на лявото коляно) няма да играе в понеделник вечер срещу Портланд Трейл Блейзърс . Добрата новина за Нетс е, че треньорът Стив Наш каза, че Хардън няма нужда от ЯМР и трябва да е готов да играе в мача срещу Чикаго Булс в сряда.

„Мисля, че сме прекалено предпазливи“, каза Наш преди мача в понеделник срещу Портланд Трейл Блейзърс. "Тежък период от игри. Очаквайте той да играе в сряда."

Наш каза след неделната победа с продължения със 121-119 над Сан Антонио Спърс, че както Хардън, така и звездният нападател Кевин Дюрант са искали да играят в мача в понеделник, който беше пренасрочен от отлагане на 23 декември поради епидемия от COVID в списъка на Нетс. Но Нетс промениха курса си с толкова много мачове в близко бъдеще, включително още една последователна игра в сряда и четвъртък: гостен мач срещу Булс и домакински мач срещу Ню Орлиънс Пеликанс .

Хардън изигра 44 минути в мача в неделя и има средно 38,6 минути на мач досега този месец. Дюрант отбеляза, че част от причината, поради която е искал да играе, дори след полет през страната през втората нощ на гръб до гръб, е за да може да продължи да изгражда „химия“ с стража Кайри Ървинг . Ървинг, който не е ваксиниран срещу COVID-19, се завърна в състава миналата седмица при победа на 5 януари над Индиана Пейсърс , но все още не може да играе в домакински мачове заради мандата за ваксинация в Ню Йорк.

Наш каза, че минутите на Дюрант ще се гледат срещу Блейзърс.

„Не бих казал ограничение за минути“, каза Наш. „Но очевидно ще се радваме, ако можем да ограничим минутите му, да не се натоварваме прекалено с дългото пътуване между мачовете.“

Наш също каза, че въпреки че няма конкретно ограничение на минутите на Ървинг, Нетс ще продължат да бъдат предпазливи, докато той отново намира своя ритъм.

„Би било чудесно, ако не трябваше да го качваме до 40 тази вечер“, каза Наш. „Но в същото време мисля, че той има по-голямата част от подготовката си и краката си и е готов да играе толкова, колкото е необходимо… не искате да играете с него 44 минути тази вечер, тогава той трябва да се обърне и играйте голям мач в сряда.

„Така че ще играем с него повече минути, но бихме искали това да бъде постепенно и стратегическо разпределение на минутите, а не просто като „Добре, страхотно, имаме ново Ферари и ще натрупаме километрите“. .'"

Центърът на Нетс Ламаркъс Олдридж ще пропусне втория си пореден мач заради болка в десния крак. Наш каза, че не очаква Олдридж да играе в сряда в Чикаго.