След страхотна афера напред-назад, Джорджия Булдогс са национални шампиони по колежански футбол 2021-2022. В това, което беше страхотна демонстрация на футбол на елитно ниво, Булдогите излязоха начело с 33-18. Алабама и Джорджия почерпиха както заклети, така и случайни фенове с една запомняща се игра в Националното първенство по колеж по футбол. С натрупаните списъци, тази игра беше предопределена за величие. И въпреки това, което изглежда като изкривен резултат, Алабама срещу Джорджия се справи.

Краен резултат Алабама срещу Джорджия: 33-18

В крайна сметка Булдогите си отмъстиха на своите съперници от SEC. След загубата им от Crimson Tide в мача на SEC Championship, беше ясно, че правилните корекции са направени от старши треньора Kirby Smart and Co. Планът за защита на Джорджия проработи и това ги доведе до победа.

Джорджия редовно притискаше носителя на Heisman Trophy в Алабама QB Брайс Йънг. Те държаха Crimson Tide RB Брайън Робинсън на разстояние само седмица след бягане на 204 ярда. И още по-добре, те също видяха известен собствен офанзивен успех в края на мача.

Битката на полеви цели води до фойерверки от четвъртата четвърт

Отборите си разменяха голове от полето през по-голямата част от първите три четвърти. Всъщност това беше първото национално първенство без тъчдаун в първото полувреме от 2011 г. насам. Джорджия запази Алабама извън крайната зона, а Crimson Tide направи същото с Булдогс. Това, разбира се, беше до четвъртото тримесечие.

Джорджия QB Стетсън Бенет създаде свое собствено наследство с 2 подавания за тъчдаун от четвъртата четвърт. Като цяло, Бенет завърши играта с 224 паса и тези 2 резултата. Но истинската история беше защитата на Джорджия. Те прихванаха Йънг два пъти, включително и запечатващата игра пика-шест от CB Kelee Ringo.

Това беше, въпреки че звездният широк приемник Джеймсън Уилямс беше загубен с контузия на коляното в средата на втората четвърт. Планът на играта се промени за Crimson Tide след контузията на Williams и изхвърли носителя на Heisman Trophy, за да играе сам и да се опита да издигне млад, талантлив приемен корпус без техните две главни цели.

Защитата на Грузия се огъва, но не се разбива

На няколко пъти Алабама заплаши да разбие тази игра широко. Вместо това отбраната на Джорджия беше безмилостна. Те бяха насочени към натиска на Young през целия мач, но наистина го засилиха с една степен в червената зона. Нямаше значение дали става дума за натиск от натиск от четирима души или сложни блиц пакети — Дауговете се прибраха у дома.

Представена история
Прогноза за Алабама срещу Джорджия, избор за Национално първенство по колежански футбол 2021-2022

Всичко това доведе до поредица от удари, завършващи с голове от полета за Алабама. От първите им четири отбелязани владения (всички голове от полета), само два спечелиха положителни ярда, след като Crimson Tide надхвърли линията на 20 ярда.

Бъдещите звезди блестят ярко

Колкото и страхотна да е защитата на Джорджия в класирането на играчи в драфта на НФЛ 2022, бъдещето е светло за следващата есен в Атина и Тускалуза. Като такива, очаквайте да чуете много за двата отбора, когато обсъждате драфта на NFL 2023.

Ринго направи многобройни игри в покритието в допълнение към неговия 79-ярд пик-шест. Bulldogs DT Jalen Carter блокира гол от полета и проправи пътя като краен защитник за първото тъчдаун на Джорджия. Разбира се, това е без да споменаваме защитника на Йънг и Алабама Уил Андерсън, всеки от които може да бъде първият играч, взет в драфта на NFL 2023.

Неудобството от богатството, което е всеки от тези списъци, отива още по-далеч. Истинският първокурсник Брок Бауърс имаше своите моменти в този за Джорджия. Бауърс удължи преднината на булдогите от 19-18 на 25-18 със своя отцепен резултат от 15 ярда през четвъртата четвърт. Коул-Ейд Маккинстри, който е истински първокурсник, също имаше моменти в отразяването на Crimson Tide.

Всеки отбор е подреден със звезди за този и следващите два проекта на NFL. И всеки трябва да бъде фаворит, за да се върне на това място през следващата година. Дотогава обаче булдогс Джорджия са вашите национални шампиони по колежански футбол.