Saturday януари 22, 2022

Ралф Рангник се надява Хари Магуайър да бъде на разположение за пътуването до Астън Вила в събота, въпреки че капитанът на Манчестър Юнайтед се бори да се възстанови от коремна контузия.

Магуайър пропусна последните два мача на Юнайтед, но Рангник каза, че има шанс да бъде годен за участие във Вила Парк.

Ман Юнайтед срещу Астън Вила: Поточно преиграване по ESPN+ в САЩ
Ръководство за зрители на ESPN+: Бундеслига, Серия А, MLS, FA Cup и други
– Доусън: Мактоминей блести в поредното неравномерно представяне на Манчестър Юнайтед

Германецът ще остане без наказан двойка Скот Мактоминей и Люк Шоу, докато Пол Погба остава настрана.

Диого Далот се нуждаеше от шевове, след като получи рана на глезена по време на първото полувреме на победата с 1:0 над Астън Вила в третия кръг на ФА Къп в понеделник вечерта, но източници казаха на ESPN, че крайният защитник се надява да бъде на разположение да се изправи срещу Стивън Страната на Джерард за втори път за шест дни през уикенда.

Джейдън Санчо и Кристиано Роналдо също липсваха от състава срещу Вила заради мускулни травми. Дийн Хендерсън отсъстваше поради леко заболяване, но сега отново се тренира.

„Имахме на разположение двама централни защитници [срещу Вила], всички останали бяха контузени“, каза Рангник.

„Надяваме се за гостуването на Вила в събота, ще имаме и няколко други играчи, включително Хари като централен защитник, който ще ни даде повече възможности. Надяваме се Фил Джоунс отново да е готов за мача в събота.“

Прочети:  Нюкасъл възнамерява да закупи Wood forward от Бърнли

Междувременно Рангник подкрепи Маркъс Рашфорд, за да се върне към най-доброто от себе си, след като английският национал претърпя разочароваща нощ срещу Вила.

24-годишният футболист не е вкарал след победата с 3:0 над Тотнъм през октомври и временният шеф на Юнайтед каза, че може да направи с гол, за да повиши самочувствието си.

„Той се старае усилено“, добави Рангник. „Той тренира, представяше се много добре през последните няколко дни, затова беше съвсем правилно в титулярното XI [срещу Вила].

„Мисля, че през първото полувреме го намирахме доста често, също се опитвахме да го вкараме в наказателното поле, през второто полувреме това не беше често и затова в края на мача реших да направя две смени с Антъни Еланга и Джеси Лингард .

„За нападателите е важно те да вкарват голове между тях, че има моменти на успех, разбира се би било добре за Маркъс, ако можеше да вкара гол, но стига да се опитва, стига да тренира добре, аз не виждам голям проблем."