Мениджърът на Барселона Шави Ернандес похвали представянето на отбора си срещу Реал Мадрид в сряда, въпреки че загуби с 3-2 след продължения в вълнуващия полуфинал на Суперкупата на Испания в Саудитска Арабия.

Федерико Валверде отбеляза победителя в 98-ата минута, когато Мадрид записа 100-та си победа в Класико, след като Луук де Йонг и Ансу Фати по-рано отмениха голове на Винисиус Жуниор и Карим Бензема .

Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др
Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Въпреки това, в ден, когато Педри и Ансу се завърнаха след дълготрайни контузии и подписването на 55 милиона евро с Феран Торес направи своя дебют за Барса, Шави беше доволен от това, което видя в поражението.

„Тъжен съм и ядосан, защото мачът беше там, за да вземем за нас“, каза треньорът на Барса на пресконференцията си след мача.

„Играхме комплексно в първите 20 минути, но преодоляхме това. Беше ден за смелост. Този отбор на Барса може да се състезава срещу всеки. Не получихме резултата, който искахме, но все пак беше стъпка напред.

„Чувствата са противоречиви, защото почти можехме да докоснем победата. Тъжен съм, защото това е поражение от Класико и ние пропускаме трофей, но доминирахме в Мадрид за големи периоди.

"Липсва ни малко опит, търпение, отговорност. Направихме грешки. Можехме да спрем контра на [Мадрид] и да бъдем по-отговорни с топката. Но сме близо."

Барса записа 20 удара срещу 14 на Мадрид на стадион King Fahd и регистрира 53% от владението. Мадрид обаче имаше по-добри шансове, като Бензема удари гредата през второто полувреме, а Родриго Гоес пропусна късна възможност да направи 4-2 в продълженията.

Карло Анчелоти не се съгласи с оценката на Шави за играта, но той даде на Барселона заслуга за представянето им в Рияд.

„Не съм съгласен [с Шави], играта беше равностойна, те имаха повече владеене и ние използвахме контра“, каза треньорът на Мадрид.

„През първото полувреме заслужавахме да победим, допуснахме с малко късмет. Второто полувреме беше по-равностойно, но не мисля, че Мадрид доминираше над Барса или че Барса доминираше над Мадрид.

„Отпуснахме, за да се насладим на контра. Контрата беше ефективна. Имахме някои качествени хода – трите гола бяха зрелищни. Честно казано равностойна игра. Беше добро шоу, направихме добро впечатление от испанския футбол. според мнението, Барселона също игра добре."

Мадрид, който ще се изправи срещу Атлетико Мадрид или Атлетик Билбао в неделния финал, приветства Дани Карвахал обратно в отбора, след като победиха Барса, но загубиха Давид Алаба след късна контузия.

„Надяваме се, че Alaba ще бъде на разположение за уикенда“, каза Анчелоти.

Полузащитникът на Барса Педри излезе от пейката през второто полувреме, за да се появи за първи път от септември, след като се възстанови от контузия на бедрото, докато Ансу отбеляза петия си гол за сезона, след като се завърна от проблем с подколенното сухожилие, който го отстрани от ноември.

Имаше и пълен дебют за Торес, който подписа от Манчестър Сити този месец и Шави вярва, че и тримата играчи ще бъдат ключови за надеждите на клуба да завърши в четворката в Ла Лига този сезон. В момента са шести.

„Тези тримата ще ни помогнат много“, каза Шави. "Педри и Феран се нуждаят от минути и ритъм на мачове след тайм аут, но Ансу се върна направо с гол. Всички те ще допринесат значително този сезон."

Докато Мадрид остава в Саудитска Арабия, за да се подготви за неделния финал, Барса ще има свободен уикенд. Те са следващите в действие срещу Атлетик в Купата на Краля следващата сряда.

Кореспондентът на ESPN FC Алекс Къркланд допринесе за този доклад.