Реал Мадрид нанесе пета поредна загуба на Барселона в Ел Класико, като ги победи с 3-2 в полуфиналите на Суперкупата на Испания в сряда вечерта ( поточно предаване по ESPN+ в САЩ ).

Двете страни създадоха удължен спектакъл от пет гола в Саудитска Арабия, който в крайна сметка беше решен от победителя на Федерико Валверде , отбелязан в осмата минута на продълженията. Но най-много привлече вниманието на няколко празненства с гол.

Отборът на Карло Анчелоти отбеляза първи гол в Рияд с Винисиус младши във форма. спринтирайки от задната линия на Барса, за да удари мощно покрай Марк-Андре тер Стеген и да открие резултата с 15-ия си гол за сезона.

Тогава бразилецът отбеляза удара си с нахална хореография .

Луук де Йонг изравни нещата за Барса малко след това с третия си гол в три мача, преди вкарване на Карим Бензема в средата на второто полувреме да върне Реал в преднина в 72-ата минута.

– Уроци за Суперкупата: Какво научихме от победата на Реал
Ръководство за ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup, още (САЩ)
Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Тогава нещата започнаха да стават наистина интересни.

Предимството продължи по-малко от 10 минути, когато резервният Ансу Фати се издигна в наказателното поле, за да удари с глава на Жорди Алба и по този начин да доведе до второ изравняване за каталунците.

Току що се завърна от контузия, младото крило се втурна да празнува и на фона на вълнението започна да удря запазената марка на Кристиано Роналдо "SIUUUU!" празнуване, преди да изглежда да си спомни на коя страна беше (и факта, че носеше фланелка № 10 на Лионел Меси ) по средата на скока си и да се оттегли.

След изиграния регламент 90 минути и резултатът при резултат 2-2, бяха въведени продълженията. Не отне много време на Реал, за да прекъсне отново безизходица, когато полузащитникът Валверде засече центриране на Родриго, за да предаде топката в гърба от мрежата на Тер Стеген.

След това, подобно на проваления празник на Ансу, уругвайският национал се опита да раздразни феновете на Барса, като имитира прочутата знаменитост на Меси „нагоре“ от Класико от 2017 г.

Уви, някакво злощастно издуване на ризата на Валверде не успя да се разгърне напълно, което по-скоро му придаде вид на мъж, който се опитва да се облече в тъмното.

За щастие феновете на Мадрид, които пътуваха до Саудитска Арабия, бяха на разположение, за да намалят слабините, поздравявайки победния гол на Валверде с огромно собствено „СИУУУУ!“ от трибуните.

Влиянието на Роналдо и Меси съответно върху Реал Мадрид и Барселона очевидно все още е силно. И да продължи дълго.