Арсенал игра повече от час с 10 души, но успя да устои на натиска на Ливърпул, за да спечели равенство без голове в първия мач от полуфинала на Carabao Cup на отборите.

Ключовият момент в мача дойде в 24-ата минута, когато Гранит Джака от Арсенал беше изгонен, тъй като отказа на Диого Жота чиста възможност за гол с висок крак, който повали напред на Ливърпул точно пред наказателното поле на Арсенал.

Инцидентът наложи промяна в тактиката на Арсенал към защита от трима, като Микел Артета изведе Роб Холдинг за Еди Нкетия. Това беше втора ранна смяна за гостите, след като Калъм Чембърс замени контузения Седрик Соареш в 11-ата минута.

Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др
Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Но докато Ливърпул впоследствие доминираше над територията и владението, те не можаха да регистрират удар към целта до втората минута на допълнителното време на второто полувреме чрез Къртис Джоунс .

Най-добрият им шанс дойде моменти по-рано, но Такуми Минамино избухна от 10 ярда, след като слабият удар на Аарън Рамсдейл падна върху него.

Минамино по-рано се приближи два пъти от лявата страна, първо с неуспешно центриране, което прелетя встрани точно след полувремето, а след това, в средата на втория период, чрез центриране, което също премина през гредата в края на Коп на Анфийлд.

Арсенал се мъчеше да създаде положения за гол, но се отби в 72-ата минута; след като беше намерен от центриране на Кийрън Тиърни отляво, Букайо Сака спаси удар от напредването на вратаря на Ливърпул Алисон .

„Ние се наслаждаваме на ситуацията“, каза мениджърът на Арсенал Микел Артета пред Sky Sports. „Футболистите показаха страхотна борба, решителност, братство. Видяхте емоцията, ние никога не се отказахме. Поздравления на момчетата.

„Не знам дали червеният картон ги вдъхнови, но трябваше да се борим. Имаш нужда от определено отношение, за да играеш в тези мачове и момчетата го направиха. Играхме играта, която трябваше да играем, което не е нашата игра. Аз не съм го виждал обратно, провериха го, така че вероятно червен картон."

Първоначално срещата на Анфийлд беше замислена като реванш от полуфинала, но местата се промениха, когато срещата миналата седмица беше отложена поради епидемия от коронавирус в Ливърпул.

И на двата отбора липсваха редица ключови играчи в четвъртък поради причини, свързани с COVID – Арсенал обяви преди началото, че Мартин Одегаард е дал положителна проба – както и контузия и ангажименти за Купата на Африканските нации.

„Бихме предпочели да вкараме гола, вместо те да получат червен картон, каза мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп пред Sky Sports. „От този момент изглежда, че сме под натиск [да вкараме] и трябваше да променим линията… по очевидни причини [преди играта].

„През второто полувреме направихме няколко промени, мислех, че изглеждаше по-добре и имахме ясни ситуации, но не беше достатъчно добро. Но това е двубой и полувремето. Не мога да си спомня кога беше 0- 0 на полувремето, където и да съм бил и си помислих, че „нямаме шанс“. Ще го направим както трябва."

Реваншът се провежда на Emirates Stadium на 20 януари ( предаване НА ЖИВО по ESPN+ в САЩ ) ; победителите от равенството ще се изправят срещу Челси на финала на 27 февруари.