Защитникът на Ювентус Леонардо Бонучи беше глобен с 10 000 евро (11 500 долара) за физическа атака срещу директор на Интер Милан след срещата за Суперкупата на Италия между двата отбора на Сан Сиро в сряда.

Алексис Санчес отбеляза в добавеното време на продълженията, за да даде на Интер победата с 2-1 и докато играчите на нерадзурите празнуваха бурно, Бонучи се изправи срещу директор на скамейката на Интер.

– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп
– Маркоти: Осем неща, които Юве трябва да направи, за да се върне на върха

Въпреки глобата, Бонучи, който започна кариерата си в Интер, избяга от всяка забрана, така че ще бъде на разположение за следващия мач на Юве срещу Удинезе в събота.

Уестън Маккени даде преднина на носителя на Купата на Италия Юве в мача в 25 минути, преди Лаутаро Мартинес да изравни 10 минути по-късно от точката.

Мачът премина в продължения и предстоящите дузпи Санчес реши мача, като се нахвърли при грешка на Алекс Сандро и изведе Интер с 2-1 напред с почти последния удар в мача.

С победата си Симоне Индзаги стана първият мениджър от 1930 г., който победи Юве в три финала, след като два пъти спечели Суперкупата срещу Бианконерите с Лацио .

Интер е първи в Серия А, въпреки че е изиграл мач по-малко от втория Милан , докато Юве е изправен пред битка за класиране в Шампионската лига, тъй като изостава на три точки зад четвъртата Аталанта , която има мач в ръка срещу Масимилиано Страната на Алегри.