Юрген Клоп призова отбора си от Ливърпул да намери решения за спечелване на мачове без Мохамед Салах и Садио Мане, които са на международно дежурство за Купата на африканските нации.

Ливърпул накуцвайки до невпечатляващо равенство без голове срещу Арсенал в първия полуфинален мач за Купата на Карабао на Анфийлд в четвъртък въпреки червения картон на Гранит Джака в 24-ата минута.

Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп
– Огдън: Недостатъците на Ливърпул дават надежда за Купата на Арсенал Карабао

Усилието на Къртис Джоунс в добавеното време беше първият удар на Ливърпул към целта, докато Такуми Минамино пропусна последен ситтер от близко разстояние.

Когато го попитаха на пресконференция в петък дали е загрижен за липсата на креативност без атакуващата двойка, Клоп отговори: „Единственият начин да избегнем подобни въпроси е да вкараме.

„Ситуацията е ясна. Те не са тук и са играчи от световна класа. Липсват ли ни? Да, но не става въпрос за това кой не е тук, а за това как можем да се справим по-добре. Началото беше наистина добро, ние предизвикахме Арсенал има много проблеми, натиснахме правилните пространства, създадохме достатъчно и тогава се случи червеният картон.

"Трябва да разбиете наистина нисък блок и това е най-трудното нещо. Не можахме да го направим снощи, не бяхме достатъчно добри в моменти. Но можем да се справим по-добре и това ще направим."

Равенството срещу Арсенал беше едва вторият път, в който Ливърпул не успя да вкара гол във всички турнири този сезон, но Клоп каза, че отборът трябва да се върне и да се поучи от опита.

„Няма абсолютно нищо лошо да се каже за Садио и Мо“, каза той. „Изключителни играчи. Наби [Кейта] Бих казал, че е един от най-добрите халфове, които съм виждал. Но те не са тук.

„Бързото мислене е много по-важно от бързото бягане. Да, Мо, Садио и Наби могат да мислят бързо, но те не са тук. Беше кристално ясно, че ще седим тук днес, след като направихме равенство 0-0 срещу 10 мъже и единственото нещо ще имате в ума си Садио и Мо.

„Но това не е решение, а само част от проблема. Тук сме, за да намерим решения. Снощи не бяхме перфектни, но може би сме по-близо до обичайния си стандарт в следващия мач и можем да победим. Трябва да преминем през различни периоди в един сезон. Това е нашият период сега – нека да преминем през това заедно."

Ливърпул посреща Брентфорд на Анфийлд в неделя, като се стреми да намали разликата с лидера във Висшата лига Манчестър Сити, който приема претендента за титлата Челси в събота.

Клоп също така потвърди, че Върджил ван Дайк , Джеймс Милнър и Анди Робъртсън са постигнали удари по време на мача с Арсенал, но и тримата трябва да са на разположение за мача в неделя.