ЧИКАГО – Гардът на Булс Зак Лавайн се отказа от петъчната загуба със 138-96 от Голдън Стейт Уориърс през първата четвърт с контузия на лявото коляно и не се върна.

LaVine не пътува с отбора до Бостън за мача му срещу Селтикс в събота вечерта, а вместо това ще остане в Чикаго, за да получи ЯМР. Има първоначална увереност, че той не е претърпял сериозна контузия, казаха източници пред Адриан Войнаровски от ESPN.

LaVine изглежда започна да работи, след като грабна офанзивен отскок с малко по-малко от девет минути оставащи през първата четвърт. При следващата игра той направи умишлен фаул срещу стража на Уориърс Стивън Къри, преди да се оттегли от играта.

Той веднага тръгна към съблекалнята на Булс с треньор на отбора, но LaVine успя да се движи със собствената си сила.

„ЯМР ще каже много повече, след като го направи“, каза треньорът на Булс Били Донован след мача. „Не искам да седя тук и да спекулирам… той стана малко забавен и в момента има някакъв дискомфорт и те искат да погледнат. Той не чувстваше, че може да се върне.“

Чикаго беше тестван на дълбочина наскоро без стража Алекс Карузо (здраве и безопасност), Дерик Джоунс младши . (коляно), Джавонте Грийн (слабините) и Тайлър Кук (глезен).

LaVine има средно 25,6 точки при 49% стрелба (41% от 3), 4,6 борби и 4,3 асистенции в 37 мача за Биковете този сезон.

Уориърс поеха контрола след контузията на LaVine, затваряйки първото полувреме при резултат 64-37. Биковете загубиха с 42 точки в петък, след като загубиха с 26 точки от Нетс в сряда. Това е първият път, когато лидер в конференцията губи последователни мачове средно с 30 точки, откакто НБА участва в две конференции през 1970 г., според проучване на ESPN Stats & Information.

„Тези два мача трябва да са цялата мотивация, от която се нуждаем да се засилим, да играем здраво, да играем един за друг“, каза звездата на Булс Демар ДеРозан . "Това е просто още едно предизвикателство, с което трябва да се изправим. Не можем да се оплачем от него. Не можем да хленчим за него. Не можем да търсим допълнителна помощ. Това е от нас."