Зашеметяващ удар на полузащитника Кевин Де Бройне помогна на Манчестър Сити да победи с 1:0 над Челси в събота, след като отборът на Пеп Гуардиола увеличи изоставането си на върха в таблицата на Висшата лига до 13 точки.

Сити доминираше през по-голямата част от сблъсъка на стадион „Етихад“, преди да излезе от безизходицата в 70-та минута чрез превъзходен удар на Де Бройне на границата на 18-ярда на Челси.

Поточно предаване на ESPN FC Daily на ESPN+ (само за САЩ)
– Нямате ESPN? Получете незабавен достъп

Съботният резултат означава, че Сити, който има 56 точки след 22 мача във Висшата лига, вече спечели последните си 12 мача в лигата, увеличавайки преднината си пред втория Челси.

Шефът на Челси Томас Тухел каза, че неговата страна ще продължи преследването, но даде реалистичен тон по отношение на преследването на титлата

„Няма да се предадем, но ако Сити продължава да печели всеки мач, никой не може да ги хване“, каза Тухел.

Двете страни не можаха да се разделят в тихо първо полувреме, но халфът на Сити Джак Грилиш се радваше на златна възможност минути преди почивката, когато халфът на Челси Матео Ковачич загуби топката на границата на собственото си поле. Топката бързо намери Грилиш, но той пропусна последвалия един срещу един с вратаря на Челси Кепа Аризабалага .

Челси успя да окаже рядък натиск върху вратата на Сити след подновяването, тъй като нападателят Ромелу Лукаку беше изпратен към вратата след врязана топка от Ковачич, но белгийският нападател не можа да намери път покрай противниковия вратар Едерсон .

Нападателят на Челси Кристиан Пулишич беше заменен с Тимо Вернер в 69 минути след тихо изпълнение, докато Тухел търсеше победител.

Въпреки това Де Бройне се оказа разликата, като получи топката в пространството от защитника Жоао Кансело, преди да нанесе удар в далечния долен ъгъл.

„Беше абсолютно заслужено“, каза Гуардиола. "Не можем да очакваме десет, 12 шанса срещу този отбор. Те са европейски шампиони."

"Те изчакаха в прехода да ни накажат и ние вкарахме гола в преход. Знаехме точно с какъв отбор играем и колко са добри. Като цяло днес бяхме толкова търпеливи", добави той.

Сити вече записа 13 чисти мача във Висшата лига този сезон, три повече от втория най-добър Ливърпул (10).

Информацията на Reuters допринесе за този доклад.